Mexické hlavní město spustilo aplikaci, která najde policistu | E15.cz

Mexické hlavní město spustilo aplikaci, která najde policistu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Novou aplikaci pro chytré telefony uvedlo do provozu mexické hlavní město. Ministerstvo veřejné bezpečnosti ji nazvalo Mi Policía (moje policie) a její cíl je jednoduchý: s pomocí GPS navigace lokalizovat nejbližšího policistu, anebo uživatele přesměrovat rovnou na místní stanici policie. Podle tamního listu El Universal jde pravděpodobně o první podobnou aplikaci na světě.

Uživatel aplikace má na vybranou ze dvou možností. V případě naléhavé situace - ať již jde o oběti zločinu, ohrožené osoby nebo svědky trestného činu - bude volající přepojen na místní policii. Druhou možností aplikace je takzvaná kvadratická lokace. Při ní se na displeji mobilního telefonu zobrazí mapa a ukáže uživateli, kde je nejbližší policista, a jak je možné se s ním spojit. Ačkoli metropole Mexiko je podle listu El Universal patrně nejbezpečnějším městem v zemi, ani ona nebyla ušetřena násilí spojeného s obchodem s drogami, které zamořuje zbytek státu. A nezbývá než doufat, že novou aplikaci nebudou využívat i drogové kartely, aby s její pomocí snáze vyhledávaly a likvidovaly policisty v ulicích.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.