Mezi juniory si připravil útok na titul | e15.cz

Mezi juniory si připravil útok na titul

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejlepší juniorští šermíři se o víkendu utkali v Liberci. Do cesty se jim postavil patnáctiletý Romuald Klemm.

Věkem patří ještě mezi žáky. Přesto se o víkendu postavil starším soupeřům a nevedl si vůbec špatně. V republikovém finále ve fleretu juniorů obsadil patnáctiletý Romuald Klemm z Liberce solidní třinácté místo. Svým vrstevníkům tak vyslal jasný vzkaz. Za čtrnáct dní bude patřit mezi největší favority bojů o titul mistra republiky ve sportovním šermu žáků. Juniorské finále mu přitom posloužilo jako ideální příprava.
„Byla to pro mě dobrá zkušenost. Mezi žáky je to občas jenom takové plácání, ale tohle už mělo svoji kvalitu,“ nechal se na konci turnaje slyšet Klemm.
Jeden titul už má. Z mladších žáků. Ten další by chtěl přidat za dva týdny v Bystřici nad Pernštejnem. O tom, že na to má, nikdo nepochybuje.
„Romuald je na čele celorepublikového žebříčku žáků. Šance na republikový titul tu určitě je,“ potvrdil šéf libereckých šermířů Petr Brabec.
Nechybělo přitom mnoho a talentovaný sportovec mohl o víkendech vystupovat na českých hradech a zámcích. Jako fanoušek válečných filmů se totiž chtěl dát na historický šerm.
„V sedmi letech jsem v tom neviděl rozdíl. Když mi můj strýc řekl, že je v Liberci šermířský oddíl, neváhal jsem a přihlásil se. Bavilo mě to a tak jsem u toho zůstal dodnes,“ vysvětlil Klemm. Do budoucna by se rád probojoval do reprezentačního kádru a taky okusil atmosféru světových pohárů nebo olympijských her. Sám ale ví, že na to má ještě čas.
„Teď chci vyhrát mistrovství republiky žáků. Co bude dál, se uvidí. Důležité bude, jak zvládnu příští rok, kdy mě čeká přechod do kategorie kadetů,“ potvrzuje Klemm.
Šerm bude navíc muset skloubit se studiem. Od příštího roku se totiž stane žákem Střední průmyslové školy strojní v Liberci. Přijímačky má úspěšně za sebou. A tak se může v klidu soustředit na svůj cíl. Mistrovský titul mezi žáky.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video