„Mezikorejské“ napětí neodradilo generály od hraní golfu | E15.cz

„Mezikorejské“ napětí neodradilo generály od hraní golfu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Napětí na Korejském poloostrově by se dalo krájet poté, co se k dnešnímu dni Severní Korea rozhodla vypovědět všechny dohody o neútočení s Jižní Koreou a přerušila také přímou telefonní linku mezi oběma zeměmi. Přesto jihokorejští vysocí vojenští představitelé strávili víkend na golfu, informoval dnes místní tisk. Jeho zprávu i dotyčné generály ihned začaly prověřovat místní úřady, oznámil úřad prezidenta.

Zprávu o tom, že bylo vojenské golfové hřiště v Soulu v sobotu i v neděli plné vysokých vojenských představitelů včetně několika generálů, otiskla řada novin. Jižní Korea se přitom v těchto dnech , která odstoupila mimo jiné i od smlouvy o příměří z roku 1953, jíž skončila korejská válka.

Golf je v Jižní Koreji nesmírně populární. V roce 2007 stál místo vrchního velitele vojenského letectva, který si vyrazil na golfové hřiště v době, kdy země držela smutek za vojáka zabitého v Afghánistánu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.