Microsoft požádal Evropskou komisi o souhlas s převzetím sítě LinkedIn | E15.cz

Microsoft požádal Evropskou komisi o souhlas s převzetím sítě LinkedIn

ČTK

Americký softwarový gigant Microsoft požádal Evropskou komisi o schválení jeho návrhu na převzetí internetové sociální sítě LinkedIn za 26 miliard dolarů (639 miliard korun). Sdělil to dnes mluvčí Microsoftu Robert Koch. Jde o zdaleka největší akvizici Microsoftu a plán již schválily antimonopolní úřady v USA, Kanadě a Brazílii.

 

Evropská komise stanovila termín pro prověření návrhu na 22. listopad. Antimonopolní úřad komise může transakci schválit bez námitek nebo si může vyžádat od Microsoftu některé ústupky. V případě obav z narušení konkurenčního prostředí má možnost zahájit hloubkové vyšetřování.

Microsoft koupí LinkedIn za 26 miliard dolarů, vysoko nad tržní cenou firmy

Plán převzetí LinkedIn kritizoval americký konkurent Microsoftu Salesforce, podle něhož by akvizice ohrozila inovace a konkurenci. Microsoft je podle agentury Reuters připraven argumentovat tím, že na tomto trhu je více než dostatečná konkurence zosobněná sítí Facebook a dalšími.

LinkedIn se zaměřuje na odborně kvalifikované pracovníky a uchazeče o práci. Microsoft čeká, že akvizice přinese nové příležitosti jak pro LinkedIn, tak pro Microsoft, například pro jeho kancelářský software Office. Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows využívá většina osobních počítačů. Firma ale čelí negativním dopadům poklesu prodeje osobních počítačů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!