Microsoft prý chystá obří propouštění. Může za to integrace Nokie | E15.cz

Microsoft prý chystá obří propouštění. Může za to integrace Nokie

Microsoft
Microsoft
• 
ZDROJ: Jan Sedlak

ČTK, čap

Share on Facebook Messenger
Americký softwarový gigant Microsoft plánuje historicky největší propouštění. Rušení míst má souviset s integrací mobilní divize finské Nokie, jejíž převzetí společnost dokončila letos na jaře. Před pěti lety Microsoft už zrušil 5800 pracovních míst.

Microsoft bude rušit místa v divizi Nokia a v oblastech, kde se jeho aktivity překrývají s operacemi této divize. Méně zaměstnaných bude potřebovat i v marketingu. Sdělila to agentura Bloomberg s odkazem na informované zdroje z firmy.

Od převzetí hlavní součástí Nokie má Microsoft 127 tisíc zaměstnanců, mnohem více než jeho hlavní konkurenti Apple a Google. Analytici a investoři očekávali, že šéf firmy Satya Nadella sáhne k propouštění, které by mělo být ve firmě největší od roku 2009 a možná bude úplně největší, uvedl Bloomberg.

Nadella minulý týden rozeslal zaměstnancům oběžník, v němž slíbil „zeštíhlení organizace a podnikových postupů“, k očekávanému rušení míst se ale podle agentury Reuters vyjádřit odmítl. Řekl, že podrobnější otázky k novému finančnímu roku, který začíná tento měsíc, probere v rámci výsledkové zprávy za poslední čtvrtletí, která vyjde 22. července.

Autor: ČTK, čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.