Zuckerberg i Bezos tráví dovolenou na Havaji. Ruští oligarchové nikde | e15.cz

Miliardáři letos tráví dovolenou na Havaji. Ruské oligarchy letní radovánky nečekají

Anna Kanta

Anna Kanta

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nejbohatší lidé planety se nejčastěji vydávají v létě na své luxusní jachty nebo do luxusních sídel v různých koutech světa, nejčastěji však na Havaji. Mark Zuckerberg opět zamíří na svou část havajského ostrova Kauai, Jeff Bezos si s přítelkyní užije své nové havajské sídlo na Maui a Richard Branson bude mít k dispozici rovnou celý svůj ostrov Branson's Necker Island. Ruské oligarchy poprvé letní radovánky nečekají. Informuje o tom zpravodajský web Business Insider.

Když generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg zrovna není v San Francisku, kde sídlí jeho společnost Meta, vyráží na Havaj do své soukromé části ostrova Kauai, což mu podle jeho slov nejvíce pomáhá k odreagování od pracovních povinností. Zuckerberg na Kauai poprvé zapustil kořeny v roce 2014, kdy za soukromou část ostrova údajně zaplatil přes sto milionů dolarů, tedy přes dvě miliardy korun. Na jeho pozemku se nachází dlouhá písečný pláž, ale i bývalá plantáž cukrové třtiny, uvádí Forbes. Loni na Havaji surfoval s náramkem Sharkbanz za 84 dolarů, který má odpuzovat žraloky, informoval web Business Insider.

Zakladatel internetového obchodu Amazon a druhý nejbohatší člověk planety Jeff Bezos již tráví většinu svého času na dovolených a zřejmě to má v plánu i do budoucna. Loni v říjnu si s přítelkyní Lauren Sánchezovou koupili luxusní sídlo na Maui na Havaji za 78 milionů dolarů, tedy téměř za dvě miliardy korun. Dovolenkářským stylem života zřejmě plánuje žít i do budoucna. Cestovat bude se svou 127metrovou megajachtou, která by měla být jednou z nejluxusnějších jachet všech dob. 

Richard Branson, miliardář a zakladatel Virgin Group, nemá jen prázdninový dům nebo jachtu, ale vlastní rovnou celý ostrov. Branson's Necker Island, součást Britských Panenských ostrovů, se rozkládá na třiceti hektarech. Hosté se na ostrově mohou věnovat vodním sportům, šnorchlování a plachtění, tenisu či józe. Navštívit mohou také lázně.

Svůj ostrov má i zakladatel společnosti Oracle Larry Ellison. Ellison koupil v roce 2012 98 procent malého havajského ostrova Lana`i za 300 milionů dolarů, tedy za více než sedm miliard korun. Po zakoupení ostrova Ellison pracoval na tom, aby se z ostrovaj stal wellnessový ráj, který si budou moci dovolit jen ultrabohatí turisté. Na ostrově je například hotel Four Seasons nebo špičková sushi restaurace Nobu.

Bill Gates, čtvrtý nejbohatší člověk na světě, tráví nejvíce času v rezidenčním městě Medina ve Washingtonu, kde má jezdecký areál. Majitel společnosti Microsoft svůj luxusní statek pojmenoval Xanadu 2.0. Komplex zahrnuje koňské závodiště, pět stodol a olivové sady. Pořídil ho především pro svou dceru Jennifer, která je vášnivou jezdkyní. Uvedl to rovněž Forbes.

Ruské elity měly vždy slabost pro Francouzskou riviéru nebo Azurové pobřeží. Letos to ale oligarchové budou mít těžší. Evropský vzdušný prostor je pro ně technicky uzavřen, víza jsou těžko dostupná a jejich kreditní karty jsou zablokovány v důsledku ruské invaze na Ukrajinu. 

Francouzská vláda zmrazila nemovitosti za více než 500 milionů eur, včetně asi třiceti sídel v oblasti Cap d'Antibes, jako je Château de la Croë, což je zámek ve vlastnictví ruského oligarchy Romana Abramoviče. Dále pak uzavřeli sídlo Villa Hier, kterou vlastní obchodník s ropou Suleyman Kerimov nebo domov Andreje Melničenka zvaný Villa Altaïr. Informuje o tom zpravodajský web El Pais.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video