Mistryně světa v rychlobruslení si zkusila řízení formule | E15.cz

Mistryně světa v rychlobruslení si zkusila řízení formule

ČTK, nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Rychlobruslařka Martina Sáblíková má nejen mimořádně vytrénovaný fyzický fond, ale musí mít také cit pro skluz, rychlost a vhodnou stopu. Bez nich by nemohla být špičkou ve svém oboru. A zmíněné vlastnosti potřebuje i dobrý závodní jezdec. Jízda v závodním autě na okruhu tak byla pro Martinu Sáblíkovou inspirativní zpestřením volna po skončení úspěšné sezóny.

Mistryně světa se projela na Masarykově okruhu v Brně. Vyzkoušela jízdu v otevřeném formulovém voze, který je homologován pro provoz na silnici. Rychlá jízda po závodní dráze se Sáblíkové zalíbila.

„Splnil se mi jeden z mých snů. Ale zatím se chci věnovat rychlobruslení. I když v budoucnu bych uvažovala také o závodění v autech,“ uvedla Sáblíková, která dosahovala na konci cílové rovinky rychlosti okolo 200 kilometrů za hodinu.

Rychlobruslařka přiznala, že to nebyl zdaleka její rychlostní rekord. Ten je o 95 kilometrů vyšší. Dosáhla jej na německé dálnici. „Doma jezdím opatrně. A také dnes na okruhu jsem podobně začala. Měla jsem k vozu respekt. Ale zážitek stál za to,“ dodala devítinásobná mistryně světa.

Jízdu ve formulovém voze si vyzkoušel i její trenér Petr Novák, který zná brněnský okruh i z pohledu bruslaře. Před více než dvaceti lety se zúčastnil společného závodu lyžařů běžců na kolečkových lyžích a rychlobruslařů.

„Párkrát jsem jel na Masarykově okruhu na bruslích na laně za autem. Byl to adrenalin. Ale dnešní svezení v rychlém voze bylo podobné. Pouze bych zatím Martině závodění v autech nedoporučoval,“ tvrdil kouč Novák.

Autor: ČTK, nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.