Miton vstoupit do nanotechnologické firmy IQ Structures | E15.cz

Miton vstoupit do nanotechnologické firmy IQ Structures

Jeden ze zakladatelů a spolumajitelů Mitonu Ondřej Raška
Jeden ze zakladatelů a spolumajitelů Mitonu Ondřej Raška
• 
ZDROJ: Anna Vackova, E15

ČTK

Internetová investiční skupina Miton koupila menšinový podíl v české společnosti IQ Structures, která vyvíjí nano a mikrostruktury. Založili a spoluvlastní ji přední čeští experti, kteří se nanotechnologiím věnují již 20 let a mají za sebou několik set realizovaných projektů. Cenu Miton nezveřejnil.

„Díky nejmodernějším technologiím dokáže tým IQ Structures i běžné věci proměnit ve skutečně chytré a přidat jim tím nové, praktické vlastnosti. Řada jejich produktů má velkou šanci na globální rozšíření. Věříme, že i naše vzájemná spolupráce bude na všech úrovních sílit,“ uvedl jeden z partnerů Mitonu Milan Zemánek.

Ochrana proti padělání

Společnost IQ Structures navrhuje a vyrábí nové struktury uvnitř a na povrchu různých materiálů. Vyrábí například neviditelné značkovače a inteligentní holografické samolepky, které chrání dokumenty, zboží a ceniny před paděláním a zároveň umožňují online sledovat pohyb výrobků po světě. Chytrými nanotechnologiemi dokážou proměnit kus plastu v účinnou optiku pro LED osvětlení nebo změnit architekturu palivového článku a proměnit jej tak na efektivnější zdroj energie. Řadu projektů dělá společnost na míru a neustále zkoumá a vyvíjí nové kombinace nano a mikrostruktur.

„Pomáháme řešit problém nelegálního prodeje padělků, kvůli kterému výrobci originálů celosvětově ročně přijdou o stovky miliard dolarů, ale stejně tak umíme díky nejmodernějším technologiím bezpečně ochránit dálniční známku nebo pas proti padělání,“ uvedl generální ředitel IQ Structures Tomáš Těthal.

Technologie využije logistika

Miton v budoucnu plánuje produkty IQ Structures využít i v některých svých stávajících firmách. Uplatnění mohou najít například při zavedení chytré logistiky. Miton vznikl v roce 2000 a je úzce spojený s mnoha známými internetovými projekty. Má významné podíly například v Bonami.cz, Glami.cz, Restu.cz, Rohlik.cz, Skrz.cz, Slevomat.cz, Startupjobs.cz, Twisto.cz a zahraničních pobočkách těchto firem.

V minulosti Miton spoluzaložil a prodal například Stahuj.cz, Damejidlo.cz, Heureka.cz a řadu dalších firem. V současné době má portfolio Mitonu hodnotu kolem jedné miliardy korun a stamiliony korun připravené na další investice.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.