Móda? V kurzu jsou perly | e15.cz

Móda? V kurzu jsou perly

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Večerní róby plní táborské sály každý víkend. Jak vypadá místní plesová móda, hodnotila návrhářka.

Jsou to hodiny strávené ve zkušebních kabinkách obchodů. Desítky minut u kadeřníků i před zrcadlem. Plesová sezona v Táboře začala. Jaké jsou hity letošní módy a kde mají místní největší rezervy? Radila táborská návrhářka, jejíž modely viděli lidé na přehlídkách po celé republice. Denisa Kajdová. „Šaty na zádech s hlubokým výstřihem. A pod nimi kouká zapínání podprsenky. To je tak neuvěřitelně vulgární!“ rozčiluje se Kajdová nad náhodnými fotografiemi z letošních táborských plesů. Pohybuje se na nich každoročně, módní situaci ve městě zná.
„O hitech táborské sezony se nedá mluvit. Ale musím říct, že v poslední době se z plesů vytrácí jejich grácie, elegance. Slečny si vezmou stejné flitrové tílko jako na diskotéku, kde byly před týdnem, protože je hezké,“ vysvětluje Kajdová. Podle ní má být styl na různé akce v oblékání přísně oddělený.
Táborské sály jsou často nabité mixem večerních rób a streetové módy. Hlavně na maturitních plesech. „Móda korzetů a sukní s obručemi už naštěstí ustupuje. Takové šaty jsou hezké v momentě, kdy jsou šité přesně na míru a z kvalitních materiálů. Zářivě růžový korzet a sukně ve stejné barvě sice upoutá, ale asi z jiného důvodu, než by si slečna přála. Je to obrovský blok stejné barvy, k tomu zdobený levným štrasem,“ krčí rameny Kajdová nad další fotografií. Když už chce mít dívka princeznovské vzezření, nabízí se podle ní použít šifon nebo satén, korzet kombinovat třeba s legínami s koženkovým dezénem.
V čem tkví kouzlo úspěchu? „Poradila bych dámám, aby se inspirovaly modely, které nosí celebrity na celosvětově sledovaných událostech. Tam se představují návrháři z celého světa, ti, kteří udávají tón,“ doporučuje.
Základ dobrých šatů je podle ní správný střih, klidně i jednodušší, rovný. Majitelce pak vydrží dvě nebo tři sezony. Své udělají především správné doplňky. „V Táboře by se dámy měly více s doplňky odvázat. V kurzu je květinový trend nebo perlové náhrdelníky. Barevné boty sladěné s barevnou kabelkou dávají celkovému vzhledu úplně jiný dojem,“ zdůrazňuje.
Vhodné na večer jsou podle ní i květinové róby, tady ale jejich nositelka musí dát pozor, aby nesklouzla k letním šatům. Délka šatů nebo sukní by měla být nejméně do půlky stehen, ideálně nad kolena. Určitě ne těsně nad kotníky.
Letí výrazné volány. Osobním rukopisem Denisy Kajové jsou pro letošek lehké materiály a vrstvený styl. Dokazují to také šaty, které speciálně na požádání Sedmičky navrhla a sama předvedla (na snímku). „Už to bylo omílané hodněkrát, ale co se týče módy, dobrý návod dává poslední film Sex ve městě a modely hereček. Plesové věci mohou lidé za přijatelné ceny nakoupit v některých řetězcích v Čechách. A nemusí to být šaty. Krásná sukně s halenkou udělá také svoje,“ uzavírá Kajdová.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video