Na dva dělníky spadl panel. Jeden je mrtvý, druhý v nemocnici | E15.cz

Na dva dělníky spadl panel. Jeden je mrtvý, druhý v nemocnici

Neštěstí se stalo ve čtvrtek odpoledne na staveništi v Ostravě-Zábřehu.

Těžký stavební panel, který měl být součástí skeletu stavby, propadl z výšky třetího patra dolů do přízemí. „Naneštěstí se v tu chvíli v prvním podlaží nacházeli dva dělníci, které padající dílec zachytil,“ popsal mluvčí ostravské policie Petr Svoboda.
„Jeden z pracovníků, muž ve věku šestadvaceti let, utrpěl smrtelná zranění, kterým na místě podlehl. Zemřel ještě před příjezdem záchranářů a po jeho vyproštění již mohla zasahující lékařka pouze konstatovat smrt,“ uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.
Druhého z dělníků ošetřila lékařka. „Po úrazu zůstal při vědomí, lékařka zjistila, že je poraněn na hlavě a v oblasti zad. Jeho zranění se jevila jako středně těžká,“ dodal Humpl s tím, že záchranáři zraněného převezli na traumatologii do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.
Tělo mrtvého šestadvacetiletého muže vynesli ze staveniště hasiči, nikdo další se dovnitř neodvážil. Ti také zajistili dva další nebezpečné díly a hledali, zda pod sutinami není ještě někdo. „Přítomní stavebníci nebyli schopni stoprocentně potvrdit, zda se všichni zaměstnanci, s výjimkou dvou zmíněných, zachránili,“ dodal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.
Hasiči ani speciální psi Městské policie Ostrava nikoho dalšího pod troskami nenašli. Okolnosti nehody teď šetří policie.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!