Na Pražském hradě začíná festival Architecture Week Praha 2014 | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Na Pražském hradě začíná festival Architecture Week Praha 2014

Na Pražském hradě začíná festival Architecture Week Praha 2014
Pražský hrad (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Tomas Novak, Euro

red

Pražský hrad již po osmé ožije festivalem architektury a urbanismu. Architecture Week Praha 2014 se bude konat pod záštitou prezidenta republiky ve dnech 15. září až 12. října. Hlavním tématem letošního roku je architektonické dědictví a ikony architektury. Na Pražském hradě, ale i na dalších místech v Praze, se uskuteční v rámci festivalu řada výstav, besed a doprovodných akcí pro širokou veřejnost.

Mezi největší lákadla pro dospělé i děti patří výjimečná výstava Architektura v prostoru a čase, která je umístěna v prostorách Jiřského kláštera. Na příkladech významných staveb a osobností architektury představí chronologicky všechny nejdůležitější architektonické slohy a styly od předrománské architektury do současnosti. Kurátorem této výstavy je významný český architekt Miroslav Řepa.

V Jiřském klášteře bude umístěna i řada dalších výstav, například tradiční přehlídka současné světové architektury Arch World 2014, výstava Světoví architekti o architektuře, Josip Plečnik: Skici, Le Corbusier: Chandigarh, Architektonický projekt roku 2014, Praha srdce Evropy nebo také studentské výstavy Olověný Dušan 2014 a Nápady pro Kulaťák.

Organizátoři navázali na úspěch minulého ročníku a opět připravili také speciální výtvarně-architektonický projekt pro děti – Hravý architekt 2014. V letošním roce se jej zúčastní asi 800 dětí z Čech, Slovenska, Polska, Maďarska a Itálie. Projekt je velmi atraktivně připraven tak, aby se děti ze základních škol mohli blíže seznámit s architekturou a uměním v architektuře.

Formou besed i vlastní tvorbou jsou vedeny k jejímu vnímání a péči o architektonické dědictví. Dětské práce shrnuje speciální výstava a všichni zúčastnění dostanou jako odměnu celodenní prohlídku Pražského hradu se speciálním programem.

Kromě výstav a akcí určených spíše pro laickou veřejnost se bude v rámci festivalu Architecture Week Praha 2014 konat mezinárodní odborná konference na téma Současná architektura v historických souvislostech – Správa historické městské krajiny, která proběhne dne 30. 9. 2014 v Rezidenci primátora hl. města Prahy. Pozvání přijali zástupci světové organizace UNESCO a řada význačných domácích a světových architektů a odborníků na problematiku ochrany památek a architektonického dědictví.

Podrobný program a veškeré důležité informace o výstavách a doprovodných akcích festivalu Architecture Week Praha 2014 najdete na webových stránkách. Na některé akce je z důvodu omezené kapacity nutná rezervace (besedy, exkurze, architektonické procházky Prahou apod.).

Bořek Šípek: Praha je z pohledu moderní architektury mrtvá

Autor: red
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!