Nákupní Centrum Chodov získalo certifikaci BREEAM | e15.cz

Nákupní Centrum Chodov získalo certifikaci BREEAM

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražské Centrum Chodov získalo jako první nákupní centrum v Česku certifikaci BREEAM s hodnocením „EXCELLENT“ v kategorii „Building Management“. Potvrdilo tak dlouhodobý závazek developera Unibail-Rodamco k ekologickému přístupu. V klasifikaci budov podporujících šetrnost k životnímu prostředí, kterou zajišťovala renomovaná belgická společnost BOPRO, bylo Centru Chodov uděleno i další ocenění „VERY GOOD“ v kategorii „Asset Rating“. Oznámil to developer.

„Důraz na ochranu životního prostředí je jedním z nejdůležitějších závazků naší společnosti. Podnikáme řadu kroků a provozujeme takové aktivity, které naši environmentální politiku každodenně dokládají,“ říká výkonný ředitel Unibail-Rodamco pro střední Evropu Arnaud Burlin.

Centrum Chodov a Centrum Černý Most byly prvními nákupními centry v Česku, jež na svých parkovištích nabídly dobíjecí stanice pro elektromobily, elektroskútry nebo elektrokola. Centrum Chodov také podporuje Český svaz včelařů, a to nainstalováním třech funkčních včelích úlů na jeho střechu. Centrum Černý Most získalo jako první budova v Praze certifikaci BREEAM s hodnocením „VERY GOOD” v sektoru Retail. „Nejen při výstavbě, ale také při provozu našich nákupních center volíme nejmodernější materiály a stavební technologie,“ shrnuje Burlin.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video