Nedostavěnou továrnu v Brně nahradí domy i mateřská školka | E15.cz

Nedostavěnou továrnu v Brně nahradí domy i mateřská školka

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Trikaya chce letos na podzim začít s demolicí nedostavěné továrny Ergon pod bývalým lomem Hády v Brně. Na místě má vyrůst menší obytná čtvrť za zhruba jednu miliardu korun. Informoval o tom manažer projektu Alexej Veselý. Torza nedokončené továrny začne firma likvidovat v říjnu a zcela zmizet by měla začátkem příštího roku. Projekt obytné čtvrti určené pro rodiny má být hotový do konce příštího roku, v následujícím roce se pak začne stavět. "K nastěhování budou první domy hotové začátkem roku 2014," uvedl Veselý.

Vedle domů mají na místě vyrůst i samoobsluha nebo mateřská školka. Investor počítá s tím, že jejich služeb budou využívat i lidé z městské části Maloměřice. V lokalitě vznikne bydlení pro dvě až tři stovky rodin. Jak bude čtvrť vypadat, mají určit nejlepší studentské architektonické studie. Před dokončením projektů investor plánuje i diskusi pro veřejnost, v pondělí představí vizualizace a modely nejlepších návrhů studentů z Fakulty architektury a umění Technické univerzity Liberec.

Továrna Ergon se začala stavět v roce 1988, nikdy ale nebyla dokončena, proto se v ani nevyrábělo. Továrnu stavěl národní podnik Ergos, vyrábějící zdravotní a rehabilitační pomůcky. „Šlo o obří projekt továrny, která měla dodávat výrobky Ergosu do zemí bývalého východního bloku. Tyto plány zhatil rok 1989, a byť byla továrna v podstatě hotová a do jejího spuštění zbývalo sotva pět měsíců práce, nikdy nebyla dokončena,“ uvedl Veselý.

Podle něj je projekt v Maloměřicích jeden z aktuálně největších developerských projektů zaměřených na bytové komplexy v Brně. Trikaya v Brně staví i kontroverzní bytový dům Erasmus v Králově Poli. Investor původně přišel o stavební povolení, které dostal až letos v lednu. Stavba je před kolaudací.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video