Nejhezčí Vánoce? To jsou ty v dětství, shodují se osobnosti I. | E15.cz

Nejhezčí Vánoce? To jsou ty v dětství, shodují se osobnosti I.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zkuste si vybavit nejkrásnější Vánoce a nejhezčí dárek. Tuto otázku položil týdeník Sedmička známým Pražanům. Jako první přinášíme odpovědi herečky Zdeny Hadrbolcové a zpěváka skupiny Support Lesbiens Kryštofa Michala.

Jaké svátky uvízly osobnostem nejvíc v paměti? Oslovení si hodně cenili rodinné pohody a setkávání s blízkými. Nejhezčí vzpomínky na dárky situovali do dětství.

Napařovací žehlička se hodí stále

Romantické Vánoce si vždy přála Zdena Hadrbolcová, jen málokdy prý takové měla. „Nejkrásnější byly všechny, které jsem trávila s mým skvělým Jiřím (partner herečky, dokumentarista a kameraman Jiří Průcha – pozn. red.), který už není. Pod stromeček mi pokaždé namísto šňůry perel vymyslil něco jako napařovací žehličku. Mnohé z těchto praktických věcí však dodnes užívám a na dárce vzpomínám s láskou,“ říká Hadrbolcová.

Stromečků jsme mívali vždy několik

Kryštof Michal, zpěvák kapely Support Lesbiens, si užíval hned několikerých Vánoc. Jelikož patří do velké rodiny, všichni se nemohli sejít na Štědrý den. Vánoce včetně dárků měli i pod dalšími stromečky u babiček. Protože v dětství hodně sportoval, nejvíc ho potěšilo, když pod stromečkem našel třeba lyže.

„Letos se scházíme u mě. Přijedou rodiče, brácha s dítětem… U štědrovečerního stolu se nás tak sejde dvanáct, na což se těším. Lidé mají být na Vánoce spolu,“ říká Michal.

Svůj vztah k Vánocům prokázal Kryštof Michal i tím, že se zapojil do charitativního zdobení stromků, které pořádala Praha 6. Stromeček, na který rozvěsil pletené ozdoby a na špičku dal čepici, byl vydražený za čtyřicet tisíc korun, a to ve prospěch Léčebny dlouhodobě nemocných v Chittusiho ulici.

Zítra se dočtete, jak slaví Vánoce dabingová režisérka, překladatelka a spisovatelka Olga Walló a slalomář Kryštof Krýzl.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video