„Nejnenáviděnější muž na internetu“ dostal dva a půl roku | E15.cz

„Nejnenáviděnější muž na internetu“ dostal dva a půl roku

„Nejnenáviděnější muž na internetu“ dostal dva a půl roku
hacker
• 
ZDROJ: whitehathacker.info

Marian Hronek

Hunter Moore z Kalifornie podle svých slov rozjel stránky s fotkami nahých žen a dívek poté, co mu jeho přítelkyně zlomila srdce. Devětadvacetiletý „král mstivého porna“ však brzy zjistil, že si tímto způsobem může vydělat spousty peněz. Stránky webu Is Anyone Up často zveřejňovaly nestydaté obrázky i se jmény a kontaktními údaji focených. Mnohé dívky pak čelily obtěžování po telefonu, jiné dokonce napadení.

Policie zjistila, že si Moore platil hackera, který se nabourával lidem do počítačů a pátral po nahých fotkách, které pak ukládal. Časopis Rolling stone Moora označil za „nejnenáviděnějšího muže na internetu“. Jeho počínání vyvolalo na webu vlnu znechucení a kritiky.

FBI Moora zatkla za „neoprávněný přístup k soukromým počítačům za účelem získání informace pro osobní finanční zisk“. Dostal dva a půl roku vězení a pokutu dva tisíce dolarů. Svým obětem pak musí zaplatit finanční odškodnění. Po propuštění bude tři roky pod dohledem a jakékoli přihlášení do počítače, tabletu nebo zaheslované aplikace bude moci dělat jen v přítomnosti probačního úředníka.

Případ škodolibého webmastera rozvířil ve Spojených státech debatu o nedostatečnosti zákonů, jež neklasifikují mstivé porno jako samostatný trestný čin. Podle kritiků by si Moore zasloužil mnohem tvrdší trest, ten ale použité paragrafy neumožňují.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!