Nemocnice míří na Lochotín | E15.cz

Nemocnice míří na Lochotín

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fakultka se stěhuje na Lochotín. Po gynekologii a onkologii jsou na řadě chirurgické obory.

Lochotínský areál nemocnice se dočká velkých změn. Od srpna příštího roku tu bude stát nové Onkologické centrum pro celé západní Čechy. Stálo jednu miliardu korun. V následujících letech se sem přestěhují i další pracoviště z Bor. Oba areály fakultní nemocnice by se měly spojit, což je příjemnější pro pacienty i lékaře. Na Lochotíně vznikne nová budova centra chirurgických oborů, kde budou odborníci z řad urologie, ortopedie, ARO a chirurgie.

Přesunout se sem chce i lékařská fakulta. Do centra chirurgických oborů, kde budou kromě lékařů z chirurgické kliniky, ortopedie či neurochirurgie, které již nyní na Lochotíně jsou, také například odborníci z urologie či plicní kliniky z Lochotína, se přestěhují i jednotky intenzivní péče a urgentní příjem - Emergency. „Prostory, které se pak uvolní po chirurgických oborech ve stávajících budovách lochotínské nemocnice, využijeme pro rozvoj interní medicíny a nové sídlo zde najde i klinika ORL, která je zatím také na Borech,“ říká ředitelka Fakultní nemocnice Jaroslava Kunová.

Stavět by se mělo začít v příštím roce. Areál Lochotínské nemocnice byl z velké části postaven během osmdesátých let minulého století. Původně vznikl pro potřeby interních oborů. A některé budovy po revoluci k ničemu nebyly. Například velká budova hned vedle hlavní vrátnice měla být původně poliklinikou pro celou severní část Plzně. Taková instituce již po revoluci nebyla aktuální. Místnosti pro oddělení s operačními sály naopak chyběly.

Vedení nemocnice tak muselo improvizovat. Do roku 2020 by měl v blízkosti prostoru, kde dnes startují vrtulníky, být i nový univerzitní areál lékařské fakulty. Co se stane s opuštěnými budovami na Borech, zatím není jasné.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.