Nemocnicím hrozí kolaps | e15.cz

Nemocnicím hrozí kolaps

Josef Kopecký

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nemocnice v Pardubicích a v Chrudimi je připravena opustit polovina lékařů. Pro normální provoz by to byla smrtící rána.

Nemocnice mají závažnější problém, než je nedostatek peněz na opravy a nové vybavení. Nespokojení lékaři totiž v těchto dnech sepisují hromadné výpovědi. Pokud se rychle nenajde řešení, některá oddělení na začátku března úplně přestanou fungovat.

Pod výzvu Děkujeme, odcházíme se v Pardubicích a v sousední Chrudimi podepsalo více než padesát procent všech lékařů, kteří zde slouží.

„Opravdu to vypadá, že výpovědí bude minimálně stejný počet, jako je hlášená podpora. Nejspíš ale ještě víc. V této chvíli máme k dispozici výpovědi z některých oddělení, kde kromě primáře nezůstane nikdo,“ popisuje aktuální situaci předseda pardubického lékařského odborového klubu Tomáš Gottvald.
V chrudimské nemocnici chystá výpověď z pětaosmdesáti lékařů, kteří zde pracují, hned čtyřicet pět. „Je to jedna z nejzávažnějších situací, které pamatuji. Ještě nikdy mezi doktory nepanovala taková jednota a solidarita,“ potvrzuje vážnost situace ředitel nemocnice Tomáš Vondráček.

Autor: Josef Kopecký

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video