Neorenesance na Kampě | E15.cz

Neorenesance na Kampě

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Projekt Rezidence Kampa, jehož 25 nových bytových jednotek definuje luxus rezidenčního bydlení v Praze a České republice, byl na podzim 2011 úspěšně zkolaudován. První bytové jednotky budou majitelům předány ještě do konce roku.

Rekonstrukce neorenesančního domu ve Všehrdově ulici na pražské Malé Straně je výjimečná jak svou komplexností, tak pozorností věnovanou jednotlivým detailům. „Vzhledem k nedostatku takto atraktivních lokalit v centru Prahy je Rezidence Kampa naprosto originálním projektem, jenž není porovnatelný se současnou nabídkou na rezidenčním trhu,“ uvedl Martin Kodeš, obchodní ředitel J&T Real Estate CZ, a dodal: „Díky poloze na břehu Vltavy, v těsné blízkosti parku Kampa i Karlova mostu, a citlivému uchování historických prvků budovy jde o projekt výjimečný i v porovnání s jinými středoevropskými metropolemi.“

#####Charakteristika projektu

Po celkové rekonstrukci Rezidence Kampa nabízí svým obyvatelům 25 bytových jednotek v různém provedení od 1+kk až po 3+kk, kde se rozloha jednotlivých bytů pohybuje v rozmezí od 30 do 120 m2. Průměrná cena za metr čtvereční zde činí 200 000 Kč, což má částečně na svědomí nákladná rekonstrukce objektu. Stále je to však méně než například ve srovnatelném areálu The Seven v centru Mnichova. Rekonstrukce projektu byla zahájena v lednu 2010 a skončila v září 2011 úspěšnou kolaudací. V současné době jsou dvě třetiny bytových jednotek prodány. Novými majiteli jsou jak kupci tuzemští, tak zahraniční.

Součástí společných prostor je privátní zahrada ve vnitrobloku objektu. Rezidence Kampa svým budoucím obyvatelům zajišťuje 13 parkovacích míst v automatickém parkovacím systému.

Rekonstrukce objektu byla prováděna s citlivým přístupem vzhledem k jeho mimořádné historické hodnotě. Kupříkladu historická fasáda, štuková výzdoba a celkový ráz objektu byly zachovány tak, aby splňovaly nároky kladené na ochranu památek. Tento základní předpoklad ovšem nijak neovlivnil atmosféru nadstandardního bydlení, která plně odpovídá požadavkům moderního stylu života. Projekt byl připraven ve spolupráci s architektonickým ateliérem Loxia.

#####Vnitřní vybavení

Systém centrálního vytápění a chlazení svou sofistikovanou strukturou bude patřit k nejvyspělejším svého druhu. Individuální regulace pro každou bytovou jednotku je samozřejmostí. Interiér doplnily stylové parketové podlahy, repliky historických dveří a špaletových oken. Kamerový systém monitoruje celý komplex dvacet čtyři hodin denně. Vedle uvedeného vybavení Rezidence Kampa nabízí svým budoucím obyvatelům možnost dotvořit si interiér bytů podle vlastních představ a požadavků.

„Projekt Rezidence Kampa prošel náročnou přípravou a složitou realizací, ale nakonec se nám podařilo dotáhnout vše do úspěšného konce,“ vysvětlil Jiří Knob, manažer projektu Rezidence Kampa, a doplnil: „Přestože Rezidence Kampa bude vybavena moderními technologiemi jako vyspělým systémem vytápění a chlazení nebo automatickým parkovacím systémem, její historická fasáda a jedinečná atmosféra zůstane zcela zachována.“

#####Lokalita

Historie Rezidence Kampa spadá do druhé poloviny 19. století, kdy v celém hlavním městě docházelo k rozsáhlým změnám a přestavbám v kontextu probíhající průmyslové revoluce. V roce 1892 zde byl vystavěn nový činžovní dům podle projektu architektonické a stavební firmy Jechenthal & Hněvkovský jako součást celistvého bloku budov. V současné době se Rezidence Kampa chystá na svou další éru, vstup do 21. století.

Celému projektu vytváří ojedinělou kulisu historické prostředí Malé Strany a unikátní výhled z vyšších podlaží přímo na Pražský hrad. Sousedící park Kampa a vrch Petřín svými vzrostlými stromy nabízejí velice přívětivé zóny k relaxaci a odpočinku. V docházkové vzdálenosti se nacházejí rovněž všechny turisticky atraktivní lokality a historické jádro Prahy. Dostupností občanské vybavenosti se objekt řadí mezi absolutní špičku na území hlavního města. V těsné blízkosti je nepřeberné množství malých obchodů a služeb, jen několik minut jízdy autem či tramvají mají rezidenti moderní nákupní centrum Nový Smíchov.

To hlavní kouzlo však nepochybně tvoří 120 let starý neorenesanční měšťanský dům a genius loci místa, které by i ve světovém kontextu jen stěží hledalo konkurenci.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video