O redaktorech

Reakce na poznámku pod názvem O cyklistech.

Přiznávám na rovinu: nesnáším redaktory. A to všechny beze zbytku. Ano přesně, tak by měl začínat můj článek, pokud bych to myslel vážně s odezvou na vaši poznámku v týdeníku Sedmička.

V jednom ale musím s váma souhlasit, někteří cyklisté jsou na cestách nebezpeční. To ale stejně můžete napsat o motoristech, chodcích či zvířatech. Nebo tito se vám zdají méně nebezpeční?

Já sám se považuji za motoristu, chodce i vámi nesnášeného cyklistu. Kolo považuji za svoji druhou lásku, na kterou nedám nikdy dopustit !!!

Patřím do skupiny, kterou vy jste nazvala rádoby sportovní cyklisti. Už v mládí jsem obdivoval sportovní cyklistiku a představoval jsem se třeba jako Antonín Bartoníček nebo za jiné výborné cyklisty té doby. Je skoro adrenalin, když si oblékám cyklistický dres a vyrážím. Já sám jezdím dost často a musím přiznat, že je to jedna z jedna z mých sportovních činností bez kterých si svůj život nedokáži představit. Sám se snažím jezdit obezřetně e velmi opatrně. A pokud vy při mém předjíždění vaším automobilem musíte udělat větší oblouček , navrhuji aby se vyráběla kratší kola. Ale teď vážně. Ten váš větší oblouček při předjíždění je způsoben většinou tím, že já sám se vyhybám nerovnostem na silnici. Snad nemusím psát o kvalitách našich silnic.

Docela rád bych slyšel reakci cyklistů na vaši poznámku, kteří jezdí např. Krále Šumavy či jiné nádherné cyklistické závody ať amatérské či profesionální.

Hodila jste všechny cyklisty do jednoho pytle a tím jsem se nadzvedl, ze židle. Nebo z pedálu?

Píšete, že cyklisté by měli jezdit pouze na cyklistických stezkách! Které cyklostezky myslíte. Když byla zprovozněna část cyklistické stezky v Lubech, byli jsme všichni nadšeni. Jistě, že je to výborná věc. A doufám, že zprovozněné kilometry cyklostezek budou přibývat. Ale byla jste se někdy projet na kole nebo projít možná pěšky třeba v sobotu či neděli na zmíněné cyklostezce. Je tu provoz jako na D1, pro neznalé jako na dálnici. A druhá cyklostezka, která vede v části lesa zvaný Husín začínající v obci Tajanov snad ani cyklostezkou není, když je možné na ni v protisměru potkat automobil, traktor či motocykl. Určitě bych raději jezdil na cyklistických stezkách než riskovat na silnici, že budu smeten nějakým nákladním autem. Ale bohužel mám cyklistiku tak rád, že i toto na silnici riskuji. Úraz s kolem se vám může stát stejně na silnici jako na cyklistické stezce.

Na závěr bych chtěl popřát všem, zdůrazňuji všem cyklistům mnoho bezpečných najetých kilometrů a mnoho nových bezpečných cyklistických stezek, za jejichž vybudováním stojí lidé, kteří ví jak je krásné se projet na kole za krásného počasí nejenom v naší krásné Šumavě.