O2 slibuje do roka pokrytí LTE na 80 procent populace | E15.cz

O2 slibuje do roka pokrytí LTE na 80 procent populace

LTE (ilustrační foto)
LTE (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Martin Siebert, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Operátor O2 plánuje do konce roku zvýšit pokrytí signálem rychlé mobilní sítě LTE ze stávajících 61 procent na 80 procent populace. V provozu má aktuálně 2200 vysílačů.

Konkurenční T-Mobile, který část vysílačů s O2 sdílí, nedávno oznámil pokrytí 51 procent populace na 64 procentech území. Vodafone pak uvádí tři tisíce vysílačů LTE a pokrytí signálem 80 procent území.

Počet zákazníků využívajících LTE, tedy těch, kteří mají LTE telefon a SIM kartu, se letos zvýšil o 200 tisíc a celkově tvoří osm procent zákaznické základny. Samotný telefon s možností LTE připojení má 12 procent zákazníků. Podíl LTE telefonů dále poroste, protože v současnosti tvoří zhruba polovinu zařízení nově přihlašovaných do sítě.

Objem přenesených dat v mobilních sítích se díky LTE letos zvýšil o 45 procent, objem dat ve fixní síti naopak stagnoval. U zákazníků vede stahování videí a sdílení obsahu. Ve fixních sítích generují největší objem datového provozu Youtube, Uložto a Google, v mobilních je to rovněž Youtube a dále Google a Facebook. V pevné i mobilní síti se na osmé příčce umístil server s erotickými videi Freevideo.

O2 nedávno zavedla automatickou obnovu maximálního objemu stahovaných dat. Za podobnou službu dostal konkurenční Vodafone pokutu, u O2 podle zástupců firmy podobný scénář nehrozí kvůli odlišnému nastavení služby.

O2 má v současnosti kolem pěti milionů mobilních zákazníků. Majoritním vlastníkem je investiční skupina PPF.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video