O2 vyskočil v prvním kvartále zisk o 16 procent na 1,24 miliardy | e15.cz

O2 vyskočil v prvním kvartále zisk o 16 procent na 1,24 miliardy

ilustrační foto, O2
ilustrační foto, O2
• 
ZDROJ: O2

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Telekomunikační firma O2 zvýšila v prvním čtvrtletí čistý zisk o 16 procent na 1,24 miliardy korun. Provozní výnosy jí klesly o jedno procento na 9,03 miliardy korun zejména kvůli snížení příjmů za roaming a od firemních zákazníků.

Výnosy v segmentu pevných linek klesly o 2,2 procenta na 2,83 miliardy Kč a výnosy mobilního segmentu zaznamenaly pokles o 1,4 procenta na 4,64 miliardy Kč. Provozní zisk EBITDA vzrostl v prvním čtvrtletí meziročně o pět procent na 2,5 miliardy korun.

Svou pozici společnost posílila v segmentu digitální televize O2 TV, mobilních dat a na Slovensku. Do budoucna plánuje O2 investovat do dalších rozvojových aktivit. „Novými aktivitami tak budeme kompenzovat negativní vliv evropské regulace roamingu a dlouhodobě neudržitelné cenové trendy v korporátním segmentu,“ uvedl generální ředitel Tomáš Budník.

Počet zákazníků v mobilní síti se firmě snížil o 2,5 procenta na 4,89 milionu, z toho tarifní zákazníci tvořili 3,27 milionu. Průměrný měsíční výnos na klienta se zvýšil o čtyři koruny na 284 korun. Datový provoz se zvýšil o 56 procent a počet zákazníků, kteří využívají internet v mobilu, vzrostl o 14 procent na 1,59 milionu. V pevné síti se zvýšil počet klientů O2 TV o devět procent na 206 tisíc. Počet internetových přípojek xDSL poklesl o jedno procento na 790 tisíc a počet hlasových linek se snížil o 11 procent na 803 tisíc.

Pomohla televize

„Výnosy z O2 TV vzrostly v březnu meziročně téměř o 80 procent. To nám vytváří prostor pro další investice do nákupu sportovního obsahu. Stále platí, že rok 2016 pro nás zůstává rokem zvýšených investic do oblastí, které ponesou růst v dalších letech. Budeme pokračovat v transformaci IT s cílem uvádět rychleji na trh nové služby. Na Slovensku budeme pokračovat v investicích souvisejících se vstupem na fixních trh a do výstavby mobilní LTE sítě,“ dodal finanční ředitel O2 Tomáš Kouřil.

Celkové výnosy dceřiného mobilního operátora na Slovensku dosáhly 1,61 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 0,3 procenta. Výnosy denominované v eurech vzrostly o 2,5 procenta. Majoritním vlastníkem O2 je investiční skupina PPF s podílem kolem 84 procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery