O2 zvažuje vyčlenění infrastruktury do samostatné firmy | E15.cz

O2 zvažuje vyčlenění infrastruktury do samostatné firmy

Telefónica O2
Telefónica O2
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: DeclanTM

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost O2 zvažuje vyčlenění telekomunikační infrastruktury do samostatné firmy, která by poskytovala velkoobchodní služby pro další operátory na trhu. "O2 Czech Republic zvažuje a analyzuje možnosti oddělení fixní telekomunikační infrastruktury do samostatného subjektu, který by poskytoval velkoobchodní služby pro další telekomunikační společnosti na trhu. Teprve po dokončení analýzy se O2 rozhodne, zda bude v projektu pokračovat," stojí v prohlášení firmy pro pražskou burzu.

„ČTÚ byl informován o záměru provést analýzu tohoto kroku,“ sdělil mluvčí Českého telekomunikačního úřadu Martin Drtina. O tom, že skupina PPF plánuje rozdělit největší českou telekomunikační společnost na dvě firmy, informovaly tento týden Hospodářské noviny.

Podle nich pravděpodobně do nové společnosti vyčlení pevné linky a infrastrukturu, nebude ale přímo poskytovat služby zákazníkům, jen je velkoobchodně přeprodávat dalším operátorům. Prodávala by tak i samotnému O2, ve kterém zůstane mobilní část, další služby a jejich prodej. Podobně přitom fungují i konkurenční T-Mobile nebo Vodafone, uvedly již v tomto týdnu HN.

Oddělením se O2 podle deníku může především vymanit z regulace, která by tak zůstala jen na vyčleněné firmě.

Zákazníci O2 mají nyní možnost vyrovnat své závazky

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.