Obleč se nebo zaplať! | E15.cz

Obleč se nebo zaplať!

Obleč se nebo zaplať!
Ostende
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Jedna z radních v belgickém přímořském letovisku Ostende má dost pohledu na nahá břicha turistů, kteří takto polonazí chodí do tamních restaurací nebo obchodů. Chce, aby si rekreanti mimo pláž museli obléci tričko, napsala agentura DPA.

„Chceme, aby si lidé aspoň něco oblékli, než jdou do našich obchodů a restaurací,“ řekla ostendská radní Martine Lessafreová z liberální strany Open VLD. Na lidi, kteří si jdou z pláže sednout do kavárny nebo restaurace jen v plavkách, si podle ní stěžuje také mnoho místních. „Každý je v Ostende vítaným hostem, ale vezměte si, prosím, na sebe tričko,“ vzkázala prostřednictvím deníku Het Laatse Nieuws turistům Lessafreové. „Nejde o to, že bych byla pruderní, ale zašlo to už moc daleko,“ říká.

Také čtětě:

10 věcí, za které nikdy neplaťte plnou cenu

Radní doufá, že se do příští letní sezony podaří prosadit vyhlášku, podle které by se po dohodě s majiteli obchodů a restaurací měly ve městě objevit cedule vyzývající rekreanty, aby se přioblékli. Podobné opatření zavedla loni na jaře Barcelona, připomíná DPA. Lidem, kteří se na veřejném místě objeví bez základních kusů oblečení, hrozí pokuta od 120 do 500 eur (2990 až 12.450 korun).

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!