Dětenice fungují a Pavel Ondráček otevírá veřejnosti další zámek | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

OBRAZEM: Dětenice fungují a Pavel Ondráček otevírá veřejnosti i zámek na Peruci

Michal Nosek

Michal Nosek

Rokokový zámek v Peruc na pomezí Středočeského a Ústeckého kraje desítky let chátral a hrozilo mu zřícení. Před pěti lety ho koupil Pavel Ondráček s partnerkou, která vlastní i rekreační resort Dětenice, a zahájil kompletní rekonstrukci. Její první etapa za zhruba 55 miliónů korun je hotová a část zámku se 1. 7. otevři návštěvníkům.

"Ještě finalizujeme venkovní úpravy a stehu depozitář," říká těsně před startem první sezony Ondráček. Na zámek Bohužel nebyla nalezena žádná speciální dodávky přivezli obrazy, které zapůjčili soukromí Majitelé i muzea z celé Evropy.

"Často mají nádherná díla uložena v depozitářích, kde je nikdo Nemůže videem. Proto jsme se dohodli na zápůjčky. Majitelé jsou rádi, že jejich obrazy jsou k vidění na zámku a Vít se o nich. Tak svým způsobem roste i jejich umělecká hodnota," doplňuje Ondráček.

Do rekonstrukce zámku zatím investoval zhruba pětapadesát miliónů korun, které získal z úvěru. Dotace neobdržel žádné. "Úvěry jsme získali na základě úspěšného fungování dětenického rekreačního resortu," připomíná majitel.

První prohlídkový trasa zámku se návštěvníkům otevřít 1. července K vidění budou kromě unikátního rokokového schodiště i zrekonstruované zámecké chodby a sály s kachlovými kamny, obrazy a nábytkem. O osvětlení se postaral tradiční severočeský výrobce Preciosa, který dodal do sálu křišťálové lustry.

Dron E15: Kunětická hora zahajuje provoz. Podívejte se, jak vypadá Rumburakův hrad z výšky
Co vidí strojvedoucí na známé trase Posázavského pacifiku? Připomeňte si krásy tamní krajiny

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!