Nové koncepty jachet: Ve tvaru labutě, s „padákem“ nebo funkcí ponorky | E15.cz

OBRAZEM: Nové lodě na obzoru. Jachta s funkcí ponorky, ve tvaru labutě nebo s „padákem“

ava, snk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jachty a především superjachty jsou exkluzivním výrobkem v řádu maximálně jednotek kusů pro ty nejbohatší lidi planety. Funguje to tak, že loďařské společnosti spolu s architekty a designéry nabízejí trhu koncepty, hledají pro ně zájemce a až pak se v koordinaci s nimi řeší výroba a všemožné detaily. Projděte si v naší galerii ty odvážnější koncepty, z nichž některé třeba brzy usednou na vodu.  

Počet takzvaných superjachet, které brázdí světová moře vzrostl za posledních deset let zhruba o 50 procent. Organizace Super Yacht Group uvádí, že loni bylo v provozu 5 646 takových plavidel.

Superjachtou označuje odborná veřejnost soukromou motorovou loď, která se měří na desítky metrů a počítá se u ní s profesionální posádkou. Letos společnosti, které trh superjachet sledují, očekávají další nárůst zájmu o nové lodě v souvislosti s tím, jak se bohatí lidé v důsledku pancemie COVID-19 uchylují do izolace a soukromí. 

I pro ně se rodí zajímavá nabídka na další období. V přiložené galerii si lze prohlédnout vizualizace vznikajících nebo plánovaných projektů. Jsou vybrány ty, které jsou inovativní co do tvarů, typů pohonu nebo dokonce účelu. 

Autor: ava, snk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video