Deep Dive Dubai: V Dubaji byl otevřen nejhlubší bazén světa | E15.cz

OBRAZEM: V Dubaji otevřeli nejhlubší bazén světa, překonal ten v Polsku

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

V Dubaji otevřeli novou turistickou atrakci. Vedle současné nejvyšší stavby světa, mrakodrapu Burdž Chalífa s výškou 828 metrů, zde nově mají i nejhlubší bazén světa s názvem Deep Dive Dubai. Má hloubku 60 metrů a je v něm 14,6 milionů litrů vody. Šestkrát více než v olympijských bazénech. Statut nejhlubšího bazénu světa již potvrdila i Guinessova akademie. Překonal tak dosavadního rekordmana, tedy polský bazén Deepspot s hloubkou 45,5 metru. 

Bazén má atmosférou připomínat potopené město. „Chtěli jsme si připomenout dědictví volného potápění v Emirátech a lov perel,“ uvádí ředitel centra Deep Dive Dubai Jarrod Jablonski. Lovem perel je inspirovaný i tvar bazénu připomínající lasturu. Cena za hodinu potápění se pohybuje od 500 do 1 500 dírhámů, což je zhruba tři až 8 800 korun.

Deep Dive Dubai překonal dosavadního držitele titulu „nejhlubší bazén světa“ Deepspot v Polsku. Ten je hluboký 45,5 metru. Celý komplex je stylizován jako výcvikové středisko pro amatérské a profesionální potápěče a trénuje zde také polská armáda či hasiči. 

Prozkoumejte interiéry hlubokých bazénů v Dubaji a Polsku v galerii:

Autor: fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video