OBRAZEM: Z Opletalovy ulice se stalo asi nejdražší parkoviště Evropy | E15.cz

OBRAZEM: Z Opletalovy ulice se stalo asi nejdražší parkoviště Evropy

Michal Nosek

Michal Nosek

Automobilové legendy v noci v centru Prahy mokly na startu soutěže 1000 mil československa. Své místo zde před startem veteránské soutěže zaujala více než stovka strojů za řadu desítek milionů. Podívejte se na noční záběry.

Závod  1000 mil československých odstartoval dnes ráno. Na trať tříetapové orientační soutěže z Prahy přes Bratislavu do Piešťan a zpět se vydalo více než sto vozů. Návrat do cíle před Národním technickým muzeem se očekává v sobotu.

Nejstarším vozem na startovní čáře byla Praga Mignon z roku 1913. Letos se již podruhé soutěže zúčastní také posádky zaměstnanců Národního technického muzea na vozech JAWA Minor a Aero 50. Kromě českých značek se na start postavily i letité fiaty, BMW, bugatti či vozy Rolls-Royce.

Závod se uskuteční mimo rychlostní komunikace za plného provozu. Na cestě překvapí tajné kontroly nebo soutěž v rychlosti výměny kola.

Soutěž 1000 mil československých je poctou českému motoristickému sportu a českým značkám. Navazuje na tradici závodu stejného názvu ze třicátých let minulého století, který byl obnoven krátce v 70. letech a pak v roce 2015.

Retrostroje: Československý Rolls Royce. Připomeňte si, jak vypadala produkce slavné waltrovky
RETROSTROJE: Britské kabriolety padly americkým vojákům do oka. Prohlédněte si MG-TD
Ráj historických autobusů zahájil provoz. Podívejte se do Muzea velkých volantů

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!