Odborníci komerčních nemovitostí se setkají na veletrhu EXPO REAL v Mnichově | E15.cz

Odborníci komerčních nemovitostí se setkají na veletrhu EXPO REAL v Mnichově

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Již 15. ročník veletrhu EXPO REAL se bude konat od 8. do 10. října 2012 na mnichovském výstavišti. Tento největší evropský odborný veletrh komerčních nemovitostí a investic přivede odborníky z branže, partnery i kolegy k výměně informací a jednání o nových projektech a strategiích. Uvedla to společnost EXPO-Consult+Service.

Veletrh se bude konat v šesti halách na ploše 64 000 čtverečních metrů. Někteří vystavovatelé, jako například Francie a Švýcarsko, se představí i s většími veletržními stánky. Stále častěji je přitom v oblibě trend společného stánku. Podnikatelé tak využívají šance se zúčastnit veletrhu společně pod jednou střechou s dalšími městy, regiony a zeměmi a zároveň tak ušetřit. Již 14 mezinárodních pavilónů potvrdilo svoji účast: Barcelona, Finsko, Francie, Göteborg, Lucembursko, Moskva, Nizozemsko, Petrohrad, Švýcarsko, Srbsko, Slovinsko, USA a dva společné rakouské stánky: Rakousko a Vídeň – střed Evropy.

Návštěvníci se mohou těšit ve čtyřech fórech na bohatý doprovodný program. EXPO REAL FORUM 2012 se představí vždy v různých symbolech. Veletrh začne v pondělí symbolem D = Deutschland, Demografie. Diskutována budou témata „Postavení Německa v Evropě, měnící se Evropa a následný dopad na trh nemovitostí“, „Migrace: Kdo jsou noví uživatelé zítřka?“. Úterý je ve znamení E = Entwicklung (vývoj) a F = Finanzierung (financování). Půjde o témata „Končící financování: Co nastane v letech 2013 a 2014?“ a dále „Kde jsou peníze: Co a kde hledají institucionální investoři v Evropě?“. Poslední veletržní den ve středu bude ve znamení symbolu I = Investment.

Hoteliérství, logistika, maloobchod, kancelářské nemovitosti – to jsou témata fóra SPECIAL REAL ESTATE FORUM. Fórum – INVESTMENT LOCATIONS FORUM se bude věnovat otázkám mezinárodních investičních lokalit. Mezinárodní experti budou analyzovat potenciály, šance a rizika trhu nemovitostí a investic, mimo jiné v Lucembursku, Rakousku, Polsku, Turecku a Brazílii. Fórum PLANNING & PARTNERSHIPS FORUM představí požadavky a vize z oblasti Facility Management, vývoj města, architektura a plánování.

Neoddělitelnou součástí bude i takzvaný CareerDay – kariéra na trhu nemovitostí.
Zajímavostí bude přednáška Petera Ramsauera, spolkového ministra dopravy, stavebnictví a vývoje. Přednáška pod názvem „Entwicklung von Ballungsräumen – Investoren als Chance“ se bude na fóru EXPO REAL konat 8. 10. Dalšími tématy budou „Změna energie: Vliv na nemovitosti a Facility Management“ a „Spezialimmobilien und fM – Best Practice“, která budou prezentována na takzvaném dnu – Facility Management Tag rovněž v pondělí.

LogRealCampus, společný stánek logistiky se na EXPO REALU představí letos poprvé. Svoji účast již potvrdili Niedersachsenpark GmbH, Logivest, Fraunhofer Institut IIS z Erlangenu, Logvocatus z Düsseldorfu a provozovatel portálu lagerflaeche.de. Po loňské premiéře se na veletrhu bude prezentovat společný stánek
„World of Hospitality“, který bude letos dvakrát větší, a to za účasti Accor Hospitality, bbg Consulting, Christie & Co, Grand City Hotels, Hotour Hotel Consulting, InterContinental Hotels Group, Jung & Schleicher Rechtsanwälte, Kohl & Partner Consulting, Lindner Hotels & Resorts, Siemens Financial Serivces, Treugast Unternehmensberatung. SPEZIAL REAL ESTATE fórum uvede v pondělí 8.10 v hale C2 konferenci „Hospitality Industry Dialogue“.

Návštěvníci veletrhu se mohou zaregistrovat online a zakoupit si zlevněnou vstupenku a vytisknout si ji na www.exporeal.net/tickets. Ubytování lze zajistit na www.expocs.cz.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video