Office pro iPad dorazil. Microsoft chce vydělat na úspěchu konkurence | e15.cz

Office pro iPad dorazil. Microsoft chce vydělat na úspěchu konkurence

iPad
iPad
• 
ZDROJ: E15 Zdenek Peceny

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Microsoft spouští verzi svého kancelářského balíku Office pro tablety od konkurenčního Applu. Programy z balíku Office budou dostupné jako aplikace do iPadů a dostupné mají být ode dneška na internetu. Firma novinku představila na dnešní vůbec první velké tiskové konferenci svého nového ředitele Satyy Nadelly.

Pro Microsoft to znamená odklon od dosavadní taktiky nabízet verze Office výlučně u tabletů s jeho vlastním operačním programem Windows. Nejmenované zdroje agentury Reuters tvrdí, že Microsoft měl verze svých programů ze sady Office vhodné pro iPady připravené několik let. Společnost ale prý nechtěla zradit svůj vlajkový operační systém pro osobní počítače.

Technologie, která stojí za současným softwarem, průlomová není, strategie ale ano. Balík Office se totiž díky této strategii dostává do centra úsilí firmy stát se vedoucí společností poskytující služby napříč různými platformami - a to možná na úkor Windows a vlastního tabletu Surface.

Aby uživatelé iPadů mohli aplikaci používat, potřebují předplatné Office365, kde jedna z verzí stojí 70 dolarů (téměř 1400 korun) ročně pro jeden počítač a jeden tablet. Analytici odhadují, že Microsoft by vydáním sady pro iPady mohl vydělat nejméně miliardu dolarů (skoro 20 miliard korun) ročně, i když verze pro chytré telefony iPhone od Applu a zařízení s operačním systémem Android prý velký úspěch neměly.

Programy sady Office mají po celém světě více než miliardu uživatelů. Průzkum společnosti Cowen & Co před rokem ukázal, že 30 procent dotazovaných, kteří tablet vlastnili nebo se ho chystali koupit, považovalo podporu činnosti aplikací jako je Microsoft Office za důležitý prvek.

Microsoft je podle tržní hodnoty druhou největší technologickou firmou v USA. Satya Nadella převzal její otěže před skoro dvěma měsíci od dosavadního šéfa Steva Ballmera coby v pořadí třetí generální ředitel v devětatřicetileté historii firmy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video