Olomoucký Prior se přemění na moderní nákupní galerii | E15.cz

Olomoucký Prior se přemění na moderní nákupní galerii

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Olomoucký Prior zahajuje rekonstrukci, která by měla skončit letos v listopadu. Díky ní z objektu vznikne moderní nákupní galerie s názvem Moritz, řekl ředitel obchodního domu Dušan Hric. Olomoucký Prior, který patří k nejkontroverznějším stavbám v historickém jádru města, byl postaven ve dvou etapách. V dnešní podobě byl otevřen v roce 1982.

Investice si vyžádá asi 150 milionů korun. „Díky opravám se změní interiér i exteriér budovy. Z původní stavby zůstane jen skelet a některá technická zázemí. Původní panely necháme z pláště objektu odstranit, nová budova bude moderní, prosklená a železobetonová,“ popsal Hric. Kvůli opravám museli Prior opustit majitelé a provozovatelé obchodů, kteří měli v budově pronajaté prostory, s výjimkou supermarketu Billa umístěného v suterénu obchodního domu. Billa bude v objektu fungovat zřejmě do letních prázdnin, než se stavebníci pustí do oprav suterénních prostor.

„Zhruba polovina obchodníků, kteří v Prioru působili, se k nám po rekonstrukci vrátí. Sortiment určitě zůstane stejný tak, jak ho Olomoučané znají. Naopak se o něco rozšíří, nově u nás lidé najdou lékárnu, optiku či prodejnu knih,“ vyjmenoval Hric. Doplnil, že změny k lepšímu se dočká i prostor mezi obchodním domem a kostelem svatého Mořice, který nyní hyzdí nevzhledné parkoviště a stanoviště na odkládání odpadů. V lokalitě by měla vzniknout odpočinková zóna.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video