Opilý cestující napadl řidiče autobusu. Ten na následky zranění zemřel | e15.cz

Opilý cestující napadl řidiče autobusu. Ten na následky zranění zemřel

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Opilý cestující zabil řidiče autobusu. Muž chtěl v autobuse kouřit, řidič ho napomenul a vyzval k opuštění autobusu. Cestující vzápětí na řidiče zaútočil.

Smrtí čtyřiapadesátiletého řidiče autobusu městské hromadné dopravy skončila včera večer jeho potyčka s opilým cestujícím, a to zřejmě kvůli tomu, že muž chtěl v autobusu kouřit. Při následném konfliktu cestující způsobil řidiči zranění, jimž řidič podlehl. Údajného útočníka policie zadržela. Informují o tom servery tn.cz a iDnes.cz. Událost se stala na sídlišti Písnice.

„Řidič si všiml cestujícího, který si zapálil cigaretu. Napomenul ho a vyzval, aby vystoupil,“ řekla tn.cz mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Místo toho ale prý cestující řidiče napadl. „Řidič se snažil pasažéra vystrčit ze dveří ven. On mu dal ránu a řidič spadnul,“ řekl iDnes.tv přímo na místě jeden ze svědků.

Podle tn.cz chtěl řidič opilého cestujícího na konci trasy vyprovodit ven a zřejmě do něj začal také strkat. Cestující se ale nedal a s řidičem se popral, píše tn.cz. Přitom ho měl zbít tak, že řidič upadl do bezvědomí a zemřel. Podle iDnes.tv ale pasažér policii tvrdil, že neútočil a jen se snažil bránit.

Podle dosavadních poznatkl policie ale nemuselo jít o trestný čin. Řidič možná nezemřel násilnou smrtí. Policisté však zatím s konečným rozhodnutím čekají na výsledky pitvy.

„Muž byl v bezvědomí a nastala u něj náhlá zástava oběhu,“ řekla serverům ke zraněním řidiče mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. Zdravotníci se snažili řidiče oživovat 40 minut, ale neúspěšně.

První pomoc poskytla řidiči hlídka strážníků, která jela kolem. „Viděli řidiče, který měl zranění mimo jiné na hlavě a chroptěl,“ sdělil tn.cz náměstek ředitele pražské městské policie Ludvík Klema.

iDnes.cz uvádí, že cestující se snažil z místa uniknout, ale kolem projížděla shodou okolností policejní hlídka, která ho zadržela.

Případy napadení řidičů MHD cestujícími nejsou zcela ojedinělé. V dubnu 2005 například skončil v nemocnici řidič autobusu ostravského dopravního podniku, jehož napadl devatenáctiletý vandal. Mladík nejdříve ničil interiér vozu. V témže měsíci se do konfliktu s agresivním třiadvacetiletým cestujícím dostal pražský řidič tramvaje, jemuž útočník zlomil obě ruce. Mladík napadl řidiče po výzvě, aby uvolnil dveře soupravy. V září 2005 policie zadržela tři mladíky, kteří údajně zbili pražského řidiče tramvaje a údery a kopanci mu způsobili těžké zranění páteře.

V březnu 2006 skupina čtyř mladých lidí napadla v nočních hodinách řidiče pražské tramvaje na zastávce v Revoluční ulici v Praze 1. Řidiče při potyčce někdo ze skupiny výtržníků bodnul neznámým předmětem do hrudníku. V říjnu 2007 v centru Prahy napadli dva cestující řidiče tramvaje. Muž utrpěl zranění a skončil v nemocnici.

V květnu 2008 na šoféra trolejbusu v Plzni údajně zaútočili na zastávce v centru města dva mladíci. Řidiče, který chtěl muže vykázat z trolejbusu, napadli pěstí do obličeje. V červnu téhož roku způsobil agresivní muž lehké zranění řidiči autobusu ostravské MHD, který jej chtěl vykázat z autobusu čekajícího na konečné.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video