Opravený stadion? Milionový šperk | E15.cz

Opravený stadion? Milionový šperk

Petr Wojnar

V Karviné opraví fotbalový stadion. Pod jeho novou střechu se vejde šest a půl tisíce diváků.

Vize karvinských fotbalových funkcionářů jsou smělé: Moderní stadion pro šest a půl tisíce diváků. Na něm zápasy první ligy a slavná vítězství. Nad Baníkem, Spartou nebo Slavií. Tohle není sen. Už za pár let by v Karviné opravdu moderní fotbalový stánek se vším všudy měl stát. Dělníci by na něm mohli začít pracovat už v příštím roce.
„V tuto chvíli vyřizujeme stavební povolení,“ uvedl náměstek primátora Jan Wolf (na snímku). Projekt moderního fotbalového stadionu za přibližně tři sta milionů korun podpoří penězi stát i Evropská unie. Menší část doplatí město. Kolik, to zatím na radnici nevědí. Jisté ale je, že stadion v současném stavu by za dva roky nestačil ani na druhou ligu, která se v Karviné teď hraje. Pravidla nastolená Českomoravským fotbalovým svazem pro to, jak mají stadiony v roce 2012 vypadat, jsou přísná. „Aby se zde mohla hrát druhá liga, nebo i vyšší fotbalová soutěž, je nutné mít vyhřívaný trávník a splňovat další podmínky,“ pověděla mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová. Proto by současný stadion v příštích letech měl být nově zastřešený, osvětlený a s veškerým komfortem pro diváky. Chybět nebude ani velké parkoviště. Zkrášlení se dočká i přilehlý park. S moderním vzhledem porostou i ambice zástupců klubu. „Na novém stadionu bychom chtěli určitě hrát opět první ligu. Přesto to záleží i na sportovním štěstí a na sponzorech,“ řekl Wolf. Do první ligy nakoukli karvinští fotbalisté už v devadesátých letech. Tahounem tehdejšího týmu byl sportovní manažer klubu Petr Mašlej. „Vždy tady byla výborná atmosféra. To, že máme mít moderní fotbalový stánek, je výborné, lidé si to zaslouží,“ potvrdil Mašlej.
„Meruňka komando“, jak si nejvěrnější fanoušci karvinského fotbalového klubu říkají, se na nový stadion už teď těší. „Co vím, tak by mělo jít o jeden z nejhezčích stadionů v Česku. Určitě na něm lépe vynikne i naše fandění,“ věří nadšený „kotelník“ Radek Pastor. Nový stadion přejí fotbalistům i zástupci házenkářského klubu, který v posledních letech sbírá tituly pro mistra republiky. „Není důvod fotbalistům závidět. I na nás město v poslední době myslelo,“ řekl prezident klubu Pavel Halada. Házenkáři před časem dostali peníze na novou palubovku, letos k nim připutovalo z městské pokladny více než pět milionů korun. Projekt si ale přeci jen našel i své kritiky. „Stadion je majetkem města a je pěkné, že ho radní chtějí zvelebit. Na druhou stranu si ale myslím, že částka, kterou oprava spolkne, je zbytečně vysoká. Stadion neslouží obyčejným lidem, ale jen úzké skupině fotbalistů. A těm by podle mého stačil v takové podobě, v jaké je teď,“ řekl zastupitel za KSČM Karel Wiewiórka.

Autor: Petr Wojnar
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!