Oštěp Vítězslava Veselého doletěl k evropskému zlatu | E15.cz

Oštěp Vítězslava Veselého doletěl k evropskému zlatu

Oštěpař Vítězslav Veselý
Oštěpař Vítězslav Veselý
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Oštěpař Vítězslav Veselý se stal mistrem Evropy. V Helsinkách dnes zvítězil výkonem 83,72 metru a získal první medaili pro českou výpravu. Svěřenec světového rekordmana Jana Železného porazil o 49 centimetru druhého Valerije Iordana z Ruska, překvapení soutěže.

Veselý přijel do Finska jako první muž letošních světových tabulek s výkonem 88,11 metru a roli favorita potvrdil. Ve středeční kvalifikaci se sice trápil a postup do finálové dvanáctky zachránil až posledním hodem 79,09 metru, dnes však od druhé série v soutěži vedl. Ve finále předvedl pouze dva hody za 80 metrů, první velká medaile v kariéře mu však neunikla.

Devětadvacetiletý atlet pražské Dukly se cenného kovu dočkal po čtvrtém místě z loňského mistrovství světa v Tegu, před dvěma lety na evropském šampionátu v Barceloně byl devátý.

Nyní se může chlubit lepším výsledkem z mistrovství Evropy, než jakého dosáhl jeho slavný trenér. Železný, trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa, byl na kontinentálním šampionátu nejlépe třetí.

Čtvrtý dnes skončil dvojnásobný olympijský šampion Nor Andreas Thorkildsen, domácí favorit Tero Pitkämäki byl ve finále předposlední jedenáctý.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video