Panasonic Lumix Phone 101P: japonský superphone | E15.cz

Panasonic Lumix Phone 101P: japonský superphone

Panasonic Lumix Phone 101P
Panasonic Lumix Phone 101P
• 
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Vodotěsný a dvoujádrový Android, který se tváří jako opravdový fotoaparát. Kdyby těch lákadel bylo málo, má také digitální televizi.

Japonský mobilní operátor SoftBank přichystal svým zákazníkům na přelom podzimu a zimy zajímavý přístroj. Při pohledu ze zadní strany vypadá jako kompaktní digitální fotoaparát, zepředu zase jako běžný Android komunikátor. Ke kterému z těchto dvou zařízení má blíže?

S novým mobilním telefonem od společnosti Panasonic jsme se u nás nesetkali už dlouho, v domovském Japonsku jsou však stále běžné. Model Lumix Phone 101P vychází z kompaktních fotoaparátů stejnojmenné modelové řady, právě značka Lumix je to, co by zákazníky mělo přitáhnout. Nabízí CMOS snímač Mobile Venus Engine s rozlišením 13,2 Mpix.

Panasonic Lumix Phone 101P

Megapixely však samy o sobě kvalitní fotografie neudělají, důležitý je objektiv. Čekáte optický zoom, který je běžný i u toho nejlevnějšího kompaktu? Na něj bohužel zapomeňte, kruhy kolem objektivu jsou jen designový prvek. Čočka objektivu je zdá se stejně malá, jako u jiných současných chytrých telefonů, kruhy mají jen navodit dojem velkého výsuvného objektivu. Nicméně světelnost objektivu je 2,4, maximální hodnota clony 3,7, což na integrovaný fotoaparát v mobilu není špatná hodnota. Ale až první ukázkové snímky napoví o kvalitě fotografií více.

Panasonic Lumix Phone 101P, běžící na OS Android 2.3 (Gingerbread), se rozhodně nemusí stydět za svou hardwarovou výbavu. Obsahuje dvoujádrový procesor TI OMAP4430, běžící na frekvenci 1 GHz, o zobrazení se stará čtyřpalcový displej s rozlišením 960 x 540 bodů (qHD), doplňuje ho integrovaný digitální TV tuner. Mimo Wifi a Bluetooth umí komunikovat s okolím i skrze infračervený port.

Přístroj je voděodolný, splňuje normy IPX5 a IPX7, měl by vydržet 30 minut pod vodou v hloubce 1 metr.

Technické parametry

Displej 4 palce , rozlišení 960 × 540 bodů

13,2 Mpix CMOS Mobile Venus Engine snímač

Voděodolné tělo (IPX5/7)

Procesor TI OMAP4430 dual-core CPU (1 GHz)

Slot na microSDHC kartu

Wifi IEEE 802.11 b/g/n

Bluetooth 2.1 + EDR

Infračervený port

Digitální TV tuner

Sítě W-CDMA, GSM

Rozměry 64 × 123 × 9,8 milimetrů, váha 128 gramů

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video