Patriciiny sny: koně a duet s Bocellim

Dvanáctiletá Patricia Janečková z Ostravy si v Talentmanii vyzpívala balík peněz. I letos se ze všeho nejvíc těší na to, že si pořádně zazpívá.

Pohledná tmavovláska Patricia Janečková bude letos hodně vystupovat, a proto i hodně chybět ve škole. „Nudit se nebudu. Na pár měsíců dopředu mám zpívání, akce, veřejné koncerty, plesy a taky představení v divadle. Jsem členkou Operního studia Národního divadla moravskoslezského v Ostravě,“ vypráví Janečková, která se po vítězství v česko-slovenské talentové soutěži do školy moc nedostala. „Ve škole budu určitě dost chybět i letos. A tím pádem i hodně dohánět. Moje paní učitelky jsou na mě ale hodné, chápou to a pomáhají mi víc, než by musely. Moc jim děkuju,“ říká dvanáctiletá Patricia.

Změnilo se něco tím, že jsi vyhrála Talentmanii? Zas až tolik ne. Jen se teď se mnou chce každý bavit. A motá se kolem mě najednou spousta kluků. Předtím nic a najednou mají zájem, ještěže vím proč. A ani mi to ani nepřijdou říct sami, vzkazují to přes kamarádku.

Už jste doma výhru oslavili? Dlouho nebyl čas, takže jsme se k tomu dostali až na Silvestra. Spojili jsme to s příchodem nového roku. Byli jsme u mé nejlepší kamarádky Alexandry v Bratislavě. Je jí třináct a známe se od narození. Nezpívá, ale tančí. A chodila mi fandit, když jsem soutěžila, Talentmania se vysílala právě z Bratislavy. Vyrobila mi i transparent: Patricia je 1.

Věřila jsi, že vyhraješ? Ne. Do poslední chvíle jsem nevěřila, že to budu já. Šla jsem si tam zazpívat, ne vyhrát. Jen všichni okolo mi pořád říkali, jak mi věří, že vyhraju.

Už jste se doma poradili, jak naložíte s výhrou? Kolik to vlastně je? Získala jsem 150 tisíc euro. Peníze počkají, až přijde správný čas. Pak za ně půjdu studovat zpěv. Ráda bych si zaplatila třeba vysokoškolské studium u nějakého dobrého pedagoga v zahraničí. U jakého a kde, to ještě nevím. Na to je brzy. I u holek se může v pubertě změnit hlas. Musím počkat, co to udělá se mnou.

A co ti za výhru přinesl Ježíšek? Vysněný notebook. Naši říkají, že teď o mně ani moc nevědí. Sedím doma a pořád ťukám do klávesnice.

Máš sen, který by sis ráda splnila? Chtěla bych jezdit na koni. Ale to mi naši nedovolí. Prý je to nebezpečné. A ráda bych si zazpívala s nějakou hvězdou. Třeba s Andrea Bocellim.