PayPal expanduje do Latinské Ameriky, kupuje firmu Xoom | E15.cz

PayPal expanduje do Latinské Ameriky, kupuje firmu Xoom

PayPal
PayPal
• 
ZDROJ: Sagar Savla, CC BY-SA 3.0, wiki

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
PayPal zaplatí 890 milionů dolarů (22 miliard korun) za firmu Xoom, která je aktivitní v oblasti internetového převodu peněz. Akvizice má podpořit expanzi PayPalu v Latinské Americe, Indii a Číně a přichází několik dní před plánovaným oddělením firmy PayPal od jejího majitele eBay.

Xoom je aktivní ve 37 zemích a má 1,3 milionu uživatelů. Umožňuje uživatelům přesun peněz prostřednictvím počítačů, mobilních telefonů a tabletů. Převzetí umožní firmě méně rizikovou expanzi na nové trhy. Po dokončení dohody by Xoom měla působit jako samostatná služba v rámci PayPalu. PayPal umožňuje uživatelům internetové platby za nákupy a elektronický přesun peněz.

PayPal nabídl za jednu akcii Xoom 25 dolarů v hotovosti. Ve srovnání se středeční závěrečnou cenou akcií to představuje zisk 21 procent. Dohoda by měla být dokončena ve čtvrtém čtvrtletí, napsala agentura Reuters. PayPal měl na konci prvního čtvrtletí ve 203 zemích 165 milionů aktivních uživatelů. Příjmy firmy se loni zvýšily o 19 procent na 8,03 miliardy USD a objem plateb o 26 procent na 235 miliard USD.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video