Personálie | E15.cz

Personálie

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Novým generálním ředitelem výrobce stavebních směsí, společnosti CEMEX v České republice se stal Peter Dajko. V rámci transformace firmy pod něj nově spadají všechny provozní činnosti CEMEXU v České republice.

#####Generálním ředitelem CEMEXU jmenován Peter Dajko

Tímto krokem došlo k posílení pravomocí lokálního managementu a ke změně organizační struktury společnosti. Česká republika je součástí regionu Severní Evropa, jehož prezidentem je Ignacio Madridejos. Severní Evropa je dále rozčleněna na podregiony. Česká republika společně s Rakouskem, Maďarskem, Litvou a Polskem spadá do tzv. Východní Evropy. Tento podregion koordinuje Rüdiger Kuhn, nově jmenovaný Country President pro Polsko a Východní Evropu. Peter Dajko nastoupil do CEMEXU v roce 2007 na pozici ředitele strategického plánování a posléze pracoval ve funkci viceprezidenta pro materiály. Před nástupem do společnosti CEMEX působil v oblasti private equity jako projektový manažer v consultingu. V roce 2005 získal titul MBA na francouzské univerzitě ESCEM a na Rochester Institute of Technology.

#####SEGRO s novým finančním ředitelem skupiny

Investiční a developerská společnost SEGRO jmenovala nového finančního ředitele skupiny. Justin Read se připojí k týmu 30. srpna 2011 a nahradí Davida Sleatha, který se stal generálním ředitelem SEGRO. Než Justin Read nastoupí na pozici, přebírá všechny povinnosti související s kontrolou finančních záležitostí skupiny SEGRO Andrew Pilsworth – šéf finančního oddělení. Justin Read přejde do SEGRO z firmy Speedy Hire, v níž od roku 2008 pracuje na pozici finančního ředitele. Předtím byl 13 let ve společnosti Hanson, kde zastával mimo jiné funkci výkonného ředitele pro kontinentální Evropu. V letech 1983–1989 pracoval pro firmu Bankers Trust a následně od roku 1991 do roku 1994 pro společnost Euro Disney SCA. Absolvoval St. Anne’s College v Oxfordu a titul MBA získal v roce 1990 na INSEAD. Hovoří plynule francouzsky.

#####Daniel Hájek se stal členem pracovní komise Legislativní rady vlády ČR

Zakládající partner advokátní kanceláře Achour & Hájek Daniel Hájek se stal členem pracovní komise pro soukromé právo Legislativní rady vlády. Legislativní rada vlády je poradním orgánem vlády pro legislativní činnost vlády České republiky, při výkonu své působnosti posuzuje zejména legislativní návrhy (věcné záměry zákonů, návrhy zákonů a návrhy nařízení vlády).

#####Harry Bannatyne vedoucím oddělení průmyslu JLL

#####Nové posily v investičním týmu C&W

Poradenská společnost Cushmann&Wakefield má nové posily ve svém investičním týmu. Karolína Matoušková má téměř dvacet let zkušeností na českém nemovitostním trhu. Dříve pracovala pro firmu Jones Lang LaSalle – počátkem devadesátých let spoluzakládala její místní kancelář a řídila aktivity na českém a slovenském trhu. Následně založila a stala se partnerkou firmy The Property Advisory Group, která v uplynulých deseti letech pracovala pro klienty, jako jsou Invesco, Bank Austria/Creditanstalt, Ahold, AEW Europe a Europolis.

Edward Thomas přichází z týmu oceňování nemovitostí v C&W a má víc než tři roky zkušeností na trhu komerčních nemovitostí ve střední a východní Evropě a na hlavních západoevropských trzích. Před příchodem do Prahy pracoval v realitách v Londýně. Vystudoval Nottingham Trent University v Anglii a má bakalářský titul v oboru správy nemovitostí. Je členem RICS.

#####JLL rozšiřuje tým oceňování nemovitostí

Karel Klečka (29) posílil český Jones Lang LaSalle tým oceňování nemovitostí na pozici Senior Valuer. Zahájil svoji profesní kariéru ve společnosti Gopas, kde strávil tři roky. Poté přesunul svůj zájem na oblast nemovitostí a získal čtyři roky praxe v King Sturge, kde se účastnil rotačního programu ve vybraných odděleních. Stal se součástí týmu oceňování nemovitostí, správy majetku a investičního týmu, a to nejen v Praze, ale také v Londýně. Vystudoval ekonomii a management ČVUT v Praze a získal titul v oboru nemovitostí na Sheffield Hallam University.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video