Plzeň odsunula stavbu tramvajové trati za 650 milionů korun | E15.cz

Plzeň odsunula stavbu tramvajové trati za 650 milionů korun

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Plzeň odsunula plánovanou výstavbu tramvajové trati do lokality Borská pole. Zastupitelé rozhodli, že stavbu za zhruba 650 milionů korun vyřadí z integrovaného programu rozvoje Plzeň - univerzitní město. Nevyčerpaných zhruba 140 milionů korun bude chtít město přesunout do jiného programu, a to na projekt Evropské hlavní město kultury v roce 2015. Řekl to primátor Martin Baxa (ODS).

Baxa uvedl, že pokud to regionální operační program schválí, radnice by tyto prostředky použila nejspíš na připravovanou obnovu a úpravu areálu bývalého pivovaru a kasáren Světovar na kulturní továrnu.

Oddálení stavby dvoukilometrové tramvajové trati se nelíbí Západočeské univerzitě, pro kterou je podle prorektora Josefa Basla klíčová. Na Borská pole se nejen na univerzitu, ale také do průmyslové a obchodní zóny denně přepraví na 30 000 lidí a vedle sídliště Lochotín je to nejexponovanější část města. „Co se týká výstavby tramvajové trati, nic se nemění na našem stanovisku, že je to projekt důležitý, který chceme naplnit,“ poznamenal primátor. Připustil ale, že městu se ještě nepodařilo vypořádat majetkové záležitosti.

Trať se měla podle původních plánů začít stavět nejpozději na začátku příštího roku, město ale dosud nemá stavební povolení. Vedení radnice chce proto v tomto volebním období dotáhnout přípravu do konce a připravit podání nové žádosti na dotaci EU. „Věříme, že v novém programovém období EU se nám podaří získat dotaci v podstatně vyšší výši, než byla dosud,“ doplnil Baxa.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video