Plzeňský kraj vyhlásí soutěž na dokončení klatovské nemocnice | e15.cz

Plzeňský kraj vyhlásí soutěž na dokončení klatovské nemocnice

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Plzeňský kraj vyhlásí v nejbližších dnech veřejnou soutěž na dodávku zbylých přístrojů, nábytku a na dokončení vnitřních stavebních úprav nové Klatovské nemocnice. Půjde o kontrakt za 300 až 400 milionů korun. Nové zdravotnické zařízení za nejvíce 1,4 miliardy korun by se mělo veřejnosti otevřít zkušebně už letos v prosinci, nejdéle v lednu příštího roku. Řekl to hejtman Milan Chovanec (ČSSD).

„Soutěž budeme vyhlašovat novátorským způsobem. Soudní znalci z ČVUT, kteří už nám pomáhali s výběrem dodavatele prvního balíku velkých přístrojů, nám do 14 dnů poskytnou posudky a navrhnou nabídkové ceny v místě a čase obvyklé. Poté bychom celkovou cenu ještě o pět procent snížili a dali ji jako cenu limitní. To je cesta, jak zakázku nepředražit,“ dodal. Na soutěži už se podle Chovance pracuje. Vyhlásí ji Centrální nákup Plzeňského kraje spolu s externím partnerem. „Nemohli jsme to nechat celé jen na naší příspěvkové organizaci. Jde o velkou soutěž, u níž ponese partner pojištění pro případ rizika,“ dodal.

Volby do zastupitelstva Plzeňského kraje 2020 >>>

Kraj původně zvažoval soutěžit odděleně přístroje, nábytek, stavební úpravy a ostatní vybavení. Tendr by se ale v případě mnoha odvolání mohl časově výrazně posunout a s tím i otevření nemocnice. „Budeme soutěžit vše dohromady,“ dodal hejtman. Původně také kraj zvažoval nechat experty prozkoumat ceny všech nabízených položek. Ty nejdražší pak chtěl vyřadit a „přesoutěžit“„Nakoupili jsme za historicky nejnižší ceny mezi municipalitami,“ řekl hejtman. Soutěž zajišťovala firma Ingem, vybraná předchozím vedení kraje. Kraj počátkem roku rozhodl, že nerealizuje původně plánovanou druhou etapu nemocnice za 100 milionů korun, čímž se snížil počet lůžek o 80 na 300. Kdyby se budoval další pavilon, tak by se stavba prodloužila o rok. Laboratoře zůstanou ve vedlejší staré budově. Místo devíti z 25 lékařských pokojů vznikne dětské oddělení. Pokud by se neprováděly vnitřní úpravy, byl by schopen Metrostav předat celou stavbu už v srpnu, dodal hejtman.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery