„Pobřežní hlídač“ Hasselhoff brání v Berlíně zbytky slavné zdi | E15.cz

„Pobřežní hlídač“ Hasselhoff brání v Berlíně zbytky slavné zdi

David Hasselhoff
David Hasselhoff
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Share on Facebook Messenger
Hvězda amerického seriálu Pobřežní hlídka David Hasselhoff (60) se dnes v Berlíně důrazně zasazovala za zachování zbytku Berlínské zdi známého po celém světě jako East Side Gallery. Jde o nejdelší zachovaný celistvý zbytek zdi, která téměř 40 let rozdělovala německou metropoli.

„Tento poslední kousek zdi by měl skutečně být nedotknutelný,“ řekl zpěvák, herec a producent Hasselhoff na společné tiskové konferenci s představiteli spolku Zachraňte East Side Gallery! „Je důležité, abychom si uchovali tuto vzpomínku,“ citovala Hasselhoffa agentura DPA.

Město nedávno povolilo částečnou demolici East Side Gallery kvůli výstavbě domu s luxusními byty, který měl vyrůst poblíž. Začátkem března demonstrovalo na místě nejméně 5000 lidí s požadavkem, aby úřady zabránily demolici historické památky, která je jedním z největších turistických lákadel Berlína.

Galerie pod širým nebem, kterou na zdi vytvořili umělci z celého světa, je podle Hasselhoffa posledním místem, kde si lidé mohou připomínat události v někdejší NDR a mluvit o nich. Hasselhoff se proto hodlal zúčastnit i plánované demonstrace přímo před East Side Gallery.

Berlínská zeď Autor: ctk

Hasselhoff je přesvědčen, že osobně pomohl sjednotit Německo, když v roce 1989 u berlínské Braniborské brány zazpíval milionům německých fanoušků svou píseň Looking for Freedom. Cítil prý, jak písnička o svobodě dojala lidi na obou stranách zdi, zavzpomínal v roce 2004 při návštěvě berlínského muzea Haus am Checkpoint Charlie, věnovaného pádu tohoto symbolu studené války.

„Po svém vystoupení jsem si tehdy uštípl kousky zdi, na nichž byla černá, červená a žlutá barva německé vlajky. Velký kousek jsem si nechal pro sebe, ty menší jsem rozdal kolegům z Pobřežní hlídky,“ řekl Hasselhoff, který prý považuje Německo za svou druhou vlast.

Socialismus s betonovou tváří

Módní Berlín láká korporace

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.