Počet Čechů na Facebooku stoupl za rok o půl milionu | E15.cz

Počet Čechů na Facebooku stoupl za rok o půl milionu

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK/Fotobanka CTK/Horazny Josef, Sterba Martin

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Počet Čechů na celosvětově nejrozšířenější sociální síti Facebook se za 12 měsíců do října meziročně zvýšil o téměř půl milionu na 3,3 milionu lidí. Na Twitteru je 45 tisíc Čechů a na profesní síti LinkedIn 170 tisíc lidí z Česka. Uvedla to agentura PR.Konektor.

Facebook využívají prakticky stejně muži i ženy. Nejčastěji ve věku od 25 do 29 let. Naproti tomu v mikroblogovací službě Twitter mezi českými uživateli jasně dominují muži, tvoří tři čtvrtiny uživatelů.

„V Čechách lidé nejvíce tweetují po 21. hodině a hlavně v pátek. Průměrný čas strávený na Twitteru je asi 23 minut,“ uvedl Jakub Mach ze společnosti MicroMedia.

Na rozvoj sociálních médií má vliv i rostoucí popularita chytrých telefonů. Jejich podíl v internetové populaci v České republice vystoupal na 29 procent. Čtvrtina uživatelů přistupuje přes svůj chytrý telefon k sociálním sítím denně, více než polovina aktualizuje svůj profil alespoň jednou za měsíc. V prodaných mobilních telefonech je nejrozšířenější platformou na českém trhu Android od firmy Google.

Komunitní portál YouTube, který je v Česku vedoucím videoserverem, používají téměř tři čtvrtiny české internetové populace. „Video portál YouTube, který je zároveň i druhým největším vyhledávačem na světě, v Česku pořád roste, což potvrzuje významný nárůst sledovanosti o více než 100 procent a neustále rostoucí trend videoobsahu nahraného českými uživateli,“ uvedla manažerka YouTube & Display z českého Googlu Božena Řežábová.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video