Počtvrté v Praze se uskuteční soutěž 48 Hour Film Project | E15.cz

Počtvrté v Praze se uskuteční soutěž 48 Hour Film Project

Kino Aero
Kino Aero
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Festival 48 Hour Film Project (48 HFP) je údajně největší časově omezenou tvůrčí filmovou soutěží na světě. Její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základědané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film o délce čtyř až sedmi minut. V Praze se uskuteční od 5. do 13. září už počtvrté, právě vyhlásil své porotce a ceny. Jedním z porotců bude herec Jiří Mádl.

„Filmy, které účastníci soutěže během jednoho víkendu natočí, budou o týden později představeny publiku na plátně kina Aero,“ uvedla producentka Petra Ratnerová. Vloni podle ní soutěžilo kolem sedmi desítek týmů s více než šesti sty filmaři.

Soutěže se může zúčastnit každý. Zájemci se mohou registrovat na adrese www.praha48film.com. Natáčecí víkend bude 5.-7. září, výsledky vyhlásí v Aeru 13. září, moderátorkou bude Klára Vytisková, zpěvačka skupiny Toxique. Oceněné snímky odvysílá Česká televize, s jejíž podporou se letos festival pořádá. Pražský vítěz bude soutěžit o mezinárodní Grand Prix spojenou s částkou 5000 dolarů a o příležitost být vybrán mezi nejlepší filmy, které budou v příštím roce promítnuty na MFF v Cannes. Mezinárodní finále se uskuteční na jaře v Los Angeles.

Producentka Petra Ratnerová připomněla, že v roce 2012 se vítězný snímek pražského 48HFP Hlavní chod umístil mezi nejlepšími filmy na světě, byl promítnut v Cannes a dokonce se objevil na plátnech i tak vzdáleného místa jako je Albuquerque v Novém Mexiku.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.