Pod vysokou sítí kralují v Karviné holky

Juniorské volejbalistky Karviné porazily lídra soutěže z Opavy. Pro hosty to byla první porážky v první lize.

Karvinské juniorky se letos vrátily do první ligy a hrají v ní mnohem významnější roli, než minule. V posledním odehraném kole dokonce porazily vedoucí tým soutěže Happy Opava, pro který to byla vůbec první porážka v sezoně. V prvním utkání sice Karviňanky prohrály 0:3 na sety, ve druhém ale ukázaly svoji sílu a Opavu přehrály 3:2. „Zatím jsem s průběhem sezony opravdu spokojený. Soutěž je ale hodně vyrovnaná a naší prioritou je udržet extraligu i pro příští rok,“ prohlásil trenér Stanislav Koupil. Bývalý hráč Havířova začal v Karviné trénovat ve chvíli, kdy přivedl do klubu své dcery. „Postupně přibývaly další a další holky. Standa je trénoval několik let a úspěch se dostavil. V juniorském věku holky postoupily do první ligy,“ sdělil předseda oddílu Dušan Duraj. Jäkl Karviná má v současnosti jak mužské týmy, tak i družstva žen, juniorek (na fotografii) a nově otevřenou volejbalovou přípravku. Jasnou prioritou je dívčí volejbal.
„Kdysi jsme měli i silnou skupinu chlapců, kteří dospěli a stále hrají nižší soutěže, ale tím jejich zájem o volejbal končí. Měli jsme vizi, že by z nich mohli vyrůst trenéři, kteří by předávali zkušenosti mladým chlapcům. To se nestalo,“ uvedl poněkud zklamaně Duraj.
V Karviné proto vsadili na děvčata. Když poprvé nakoukly do první ligy, dopadlo to neslavně. „Byl to pro ně obrovský skok. V lize šly od porážky k porážce a ze soutěže sestoupily. Díky reorganizaci ale hrajeme první ligu opět. Holky mají větší zkušenosti a v soutěži hrajeme důstojnou roli,“ pověděl Duraj. Přestože zatím nemá oddíl vyřešenou otázku sponzora pro další období, rozjel přípravku dívek. „V Karviné jsou hlavními sporty házená, fotbal a basketbal. Takže pro holky toho tady moc není,“ říká Duraj.

Trénink se koná dvakrát týdně na ZŠ Družby.
Dívky potřebují pouze cvičební úbor.
Kontakt: trenérka Zuzana Kapiasová (725 601 051)