Pohon čtyř kol zvýší cenu Octavie o 205 tisíc | E15.cz

Pohon čtyř kol zvýší cenu Octavie o 205 tisíc

Předseda představenstva Škoda Auto Winfried Vahland pózuje u vozu Škoda Octavia
Předseda představenstva Škoda Auto Winfried Vahland pózuje u vozu Škoda Octavia
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, nos

Nová Škoda Octavia Combi v provedení 4x4 bude stát 569 900 korun. To je o 205 tisíc korun více, než je základní cena vozu. Na brněnském autosalonu cenu oznámil ředitel Škody pro ČR Petr Pečenka. Čtyřkolka bude mít v základní verzi druhý výbavový stupeň a motor 1,6 TDI.

V Brně dnes měla národní výstavní premiéru nová Octavia Combi třetí generace. K prvním zákazníkům v tuzemsku by se měla dostat na začátku května.

Kvůli náběhu výroby nové Octavie zaznamenala Škodav prvních dvou měsících pokles prodeje na českém trhu o desetinu na zhruba 8000 aut. „Očekáváme, že jakmile bude pro Českou republiku k dispozici plný modelový sortiment a objem výroby nové generace modelu Octavia, na českém trhu si dále polepšíme,“ uvedl Pečenka. Od začátku roku firma zvýšila tržní podíl o jeden procentní bod na 35,1 procenta.

Inovovaná Škoda Octavia Autor:

Rok 2013 je pro společnost ve znamení modelové ofenzívy. Automobilka uvede osm nových nebo přepracovaných vozů. Do roku 2015 pak chce česká obměnit celou svou modelovou paletu a rozšířit ji i do dalších segmentů.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.