Pokuta stačí: klub zaplatí tři miliony

Mladá Boleslav v extralize nekončí, musí ale zaplatit rekordní sumu.

Valná hromada Asociace profesionálních klubů na pondělním zasedání rozhodla, že středočeský hokejový tým z nejvyšší soutěže nevyloučí.

Obrovská pokuta

Místo toho bude Mladá Boleslav za svou chybu platit. Do 30. dubna 2011 musí uhradit pokutu ve výši tří milionů korun.
Bruslařský klub si v této sezoně připisuje jeden rekord za druhým. Nejsou to však zápisy do historie, na které by mohl být pyšný.
Na konci října hokejisté vytvořili úctyhodnou sérii bez vstřelené branky. V důsledku mediálně propírané registrační kauzy přišla Boleslav o dvaadvacet bodů a aktuální třímilionová pokuta za znevažování dobrého jména extraligy je také nejvyšší v historii českého hokeje. Středočeši tak sčítají ztráty na bodové, sportovní a teď už i ekonomické úrovni.

Nepořádek v klubu

Zarážející přitom je, že boleslavský hokej pyká jen za administrativní chyby.
Konkrétně třímilionovou pokutu klub inkasoval za nesrovnalosti v takzvané situační zprávě, v níž neuvedl některé závazky vůči jiným hokejovým subjektům. I na základě tohoto prohlášení o dluzích kluby dostávají extraligové licence.
Boleslav se proti osočení bránila tvrzením, že měla vše v pořádku a pouze nepředložila ke kontrole kompletní dokumentaci.
„Nenazval bych to chybou, spíše podceněním závažnosti situace. Ve chvíli, kdy se ohlásí kontrola a nejsou k dispozici připravené všechny potřebné dokumenty, je to špatně,“ uvedl nový ředitel klubu Václav Hořejší. Mladoboleslavskému týmu hrozilo až vyloučení z extraligy. Valná hromada Asociace profesionálních klubů se však shodla, že takový trest není třeba. Stačí peněžní pokuta, proti které se nelze odvolat.

Budou šetřit

Boleslav čekají těžké časy. Najít několik milionů v už tak našponovaném rozpočtu nebude vůbec jednoduché.
„Je třeba přepočítat příjmy a výdaje, které budeme mít do konce sezony. Musíme najít možnosti úspory a taky nějaké další zdroje. Bude to kombinace všeho, aby se nám podařilo dát tu částku dohromady. Pokuty nás nikdo nezbaví, termínu také ne,“ vypočítává ředitel Hořejší.
Konec administrativních problémů, přejí si teď Boleslavští. Soustředit se potřebují pouze na hokej, po Vánocích se potřebují dostat z výsledkového nezdaru. Devět zápasů, jen jedna výhra. Taková je jejich bilance. Poslední duel proti Zlínu hokejisté prohráli a ztráta na předposlední Kladno narostla už na devět bodů.