Pomůže Kladenským olympiáda? | E15.cz

Pomůže Kladenským olympiáda?

Loněk Pavel

Téměř měsíční přestávku přinese hokejové extralize olympiáda ve Vancouveru. Po ní už HC Geus Okna jen dohraje dvě ligová kola a pak ho nemine nepříjemný boj o záchranu extraligy.

Vancouver může Kladnu pomoci. Nevěnuje sice městu hokejové granty ani sem místní tým Canucks nepošle na hostování některou z hvězd. Nabídne však tolik potřebný čas a klid na přípravu.
Pomůže Kladnu olympijská pauza? „Na to je těžké odpovědět,“ hraje si s otázkou kapitán týmu Pavel Patera. „Všechna mužstva jsou na tom stejně, je obtížné odhadovat, komu to pomůže a komu ne. My ale uděláme všechno pro to, abychom se připravili na šestnáct zápasů play out, protože baráž by byla hodně ošidná věc!“

Velká ztráta

Každopádně má Kladno výchozí pozici hodně ztíženou o bodovou ztrátu na kluby, které s ním do vyřazovací soutěže v březnu spadnou.
„Je to ubíjející, nosíme to v hlavách. Během olympijské přestávky bychom měli pracovat na větším důrazu před soupeřovou i naší brankou,“ připomíná téměř dvě desítky utkání, které Kladno prohrálo o gól čerstvý otec Jiří Kuchler. „Nabereme síly na nejdůležitější část ligy. Hlavně mně by měl ten měsíc hodně prospět, po zranění jsem toho moc nenatrénoval. Budeme určitě silnější,“ věří bek Libor Procházka. „Jak mužstvo tuhle pauzu zvládne, to nikdo dopředu neví. V kariéře jsem to zažil už mnohokrát,“ přemýšlí zkušený útočník Radek Bělohlav a dodává: „Máme nového trenéra a měli bychom si zažít nové věci. V rychlém sledu zápasů na to není čas. Deset bodů je velká ztráta, a dokud neuděláme šňůru aspoň tří výher, tak tu ztrátu nestáhneme. Netajíme se ale tím, že k sobě chceme stáhnout i další týmy. Nechceme bojovat o záchranu jen s Brnem!“

Víra v záchranu

Reálná hrozba baráže se ale před kladenským, kdysi slavným týmem, zvedá jako hrozivé memento. Italské přísloví říká, že se do ženských a do melounů nevidí. V hokeji to platí o baráži. „V Jihlavě mi Aleš Polcar několikrát opakoval, že v baráži se už taky nemusí hrát jen hokej,“ připomíná internacionál Drahomír Kadlec. Proto mohou beci Marek Trončinský a Ondřej Šmach, kteří věří v záchranu stejně neochvějně jako šejk koránu, společně prohlásit: „Rychle pryč od baráže!“
„Kladno už jednou baráž hrálo, takže to pro klub nebude nic nového. Když se nám vyhnou zranění, hráči mohou uspět už v play out, a baráži se vyhnout,“ věří v záchranu extraligy trenér Otakar Vejvoda.

Autor: Loněk Pavel

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.