Porody. Nyní v novém | E15.cz

Porody. Nyní v novém

Jako doma se teď mají cítit rodičky v porodnici karlovarské nemocnice.

Místo vrzajících židlí v neútulné čekárně příjemná propouštěcí místnost se sedací soupravou. Místo šedé hmoty na podlaze linoleum zlatavé barvy, které prosvětluje i protepluje chodbu. Hlavně však nový nadstandardní pokoj s televizí a wi-fi připojením k internetu. Znovu otevřená porodnická část gynekologicko-porodnického oddělení karlovarské nemocnice už nepřipomíná minulé století. „Ze sponzorských darů jsme vybavili propouštěcí místnost. Nábytek, přebalovací stoly i sezení. Všechno je tam nové. Chceme, aby prostředí, ve kterém maminky čekají na propuštění nebo na odvoz, bylo důstojné,“ říká primář gynekologicko-porodnického oddělení Miloslav Nesyba. Na jeho oddělení se vloni narodilo téměř tisíc dětí. Celá řada nastávajících matek, která zaklepala na dveře porodnice, přitom požadovala nadstandardní pokoj. I za cenu příplatku. Pokud jich ale ve stejnou dobu rodilo víc, měly některé smůlu. Na oddělení totiž byly jen dva nadstandardy – jeden porodní a druhý poporodní. „Proto se snažíme, abychom takzvaně nadstandardních pokojů měli víc,“ vysvětluje Nesyba.
Na novém jednolůžkovém pokoji mají matky k dispozici ošetřovací novorozeneckou linku, ale i lednici či televizor. Pokud jim to dítě dovolí, budou se moci připojit i k internetu prostřednictvím wi-fi. V prvním čtvrtletí příštího roku bude mít i vlastní sociální zařízení. „Snažili jsme se, aby nevypadal jako nemocniční, ale spíš jako domácí pokoj,“ dodává primář.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.