Potápěči vylovili tělo, leželo pod jezem | E15.cz

Potápěči vylovili tělo, leželo pod jezem

Zhruba pět hodin ležel ve čtvrtek pod splavem řeky Dyje v Břeclavi utonulý muž. Policisté a hasiči po něm pátrali od časného rána, úspěšní byli až potápěči.

„Našli jsme ho jen kousek od splavu, kde ho naposledy viděli svědci,“ potvrdila nález těla mluvčí břeclavských policistů Kamila Haraštová.

Muž se na Dyji vydal v pramici, se kterou sjel vysoký jez. Spadl ale do vody a zůstal pod hladinou. Na případ ihned upozornilo několik svědků, kteří událost viděli.

Ke splavu tak vyrazili policisté a hasiči, kteří do pátrací akce nasadili dva čluny. Našli však pouze zbytky rozbité pramice. Už tehdy byly šance na „vodákovu“ záchranu minimální.

V Dyji se proto kolem desáté hodiny objevili potápěči, kteří muže našli asi půl hodinu před polednem. „Zatím ho nemůžeme identifikovat a nevíme ani, kolik mu bylo let. To nám napoví až pitva a výpovědi svědků,“ zmínila Haraštová.

Do záchranných prací se zapojili také pracovníci povodí Moravy, kteří snížili přítok vody a specialistům usnadnili práci v hledání.

Podle neoficiálních informací měl být muž při jízdě na lodi opilý. To zatím ale policie odmítá potvrdit.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.