PPF postaví největší komplex kanceláří v Moskvě | e15.cz

PPF postaví největší komplex kanceláří v Moskvě

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera chystá výstavbu největšího kancelářského projektu v Moskvě. „Na území celkem 45 hektarů vybuduje společnost PPF Real Estate Russia administrativní komplex čítající 430 000 čtverečních metrů kanceláří,“ řekl deníku E15 mluvčí PPF Milan Tománek. Přesnou výši miliardové investice nechtěl Tománek upřesnit.

PPF už má i prvního nájemce. Telekomunikační firma Rostelekom si předem pronajala 90 000 metrů čtverečních kanceláří. Podle ruského deníku Kommersant jde o historicky největší nájemní transakci v ruské metropoli, píše E15. Projekt skupiny PPF má zatím pracovní název Telecom-City. Ruská média spekulují, že by se mohlo do komplexu přestěhovat také ministerstvo spojů nebo moskevská technická univerzita komunikace a informatiky. Termín zahájení výstavby nechce PPF zatím upřesnit. Kommersant však s odvoláním na představitele Rostelekomu Olega Rumjanceva napsal, že firma by se měla do nového komplexu přestěhovat ze stávajících dvou desítek budov už koncem roku 2014.

Skupina PPF získala pozemek pro Telecom-City v rámci restrukturalizace dluhu bývalého majitele ruské maloobchodní sítě Eldorado, kterou postupně odkoupila.

Území budoucího Telecom-City se podle E15 nachází v oblasti takzvané Nové Moskvy poblíž městského okruhu u Kyjevské dálnice, vzdálené osm kilometrů od letiště Vnukovo. Novou Moskvu mají v hledáčku ruské úřady pro plánované přesídlení federální státní správy z centra metropole.

PPF podniká v Rusku v širokém spektru, od bankovnictví a pojišťovnictví přes maloobchod a těžbu kovů až po zemědělství. Realitní projekty PPF se v Rusku dosud soustředily hlavně na výstavbu nákupních center.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery