Praha 4 chce novou radnici | e15.cz

Praha 4 chce novou radnici

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čtvrtá pražská městská část by chtěla své úředníky přestěhovat do nové radnice. Vypsala proto soutěž na stavbu nového sídla. Informoval o tom starosta městské části Pavel Horálek (ODS).

Čtvrtá pražská městská část by chtěla své úředníky přestěhovat do nové radnice. Vypsala proto soutěž na stavbu nového sídla. Informoval o tom starosta městské části Pavel Horálek (ODS).

Podle něj přišly čtyři nabídky, které bude posuzovat rada a zastupitelstvo městské části. Praha 4 v současné době sídlí v několika propojených bývalých činžovních domech v Nuslích, úřad je pro mnohé obyvatele špatně dostupný, chybí mu také bezbariérové přístupy.

„Předpokládáme, že rada v nejbližší době vybere nejlepší návrh tak, abychom už o tom mohli mluvit na zastupitelstvu,“ uvedl starosta s tím, že je ale možné, že žádná z nabídek nebude představě vedení města odpovídat. Praha 4 chce pro své sídlo moderní kancelářskou budovu, nejlépe v blízkosti stanice metra. Radnice také požaduje, aby bylo nové sídlo bezbariérové a aby bylo možné v jeho okolí parkovat. V budově by měli být pouze úředníci, obřadní síň nebo sál pro zastupitelstvo zůstane v současné nuselské radnici. „Všechno necháváme na nabídkách. Ale byli bychom rádi, aby ke stěhování došlo příští rok,“ dodal Horálek. Činnost radnice také komplikuje fakt, že sídlí v Nuslích, tedy prakticky na okraji čtvrtého pražského obvodu. Část domů ale není v majetku městské části, podle Horálka se radnice dokonce o jeden objekt soudí. Současné kanceláře byly původně byty, až 30 procent prostor údajně tvoří chodby. Budovy, které jsou pro mnohé obyvatelé Prahy 4 špatně dostupné, navíc nejsou bezbariérové a v jejich okolí je nedostatek parkovacích míst. Původní památkově chráněnou nuselskou radnici, která je součástí tohoto komplexu, městská část nedávno zrekonstruovala.

Budova, která pochází z let 1908 až 1909, má nově například bezbariérový výtah. Městská část také přesunula do nižších pater nejnavštěvovanější odbory, jako je třeba matrika. Renovovány byly i zastaralé rozvody elektřiny a vytápění, radnice dostala novou střechu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video